Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram’a Reels İndirme Butonu Geldi

Instagram, herkese açık Reels videolarını direkt olarak uygulamanın içerisinden indirmenize olanak veren bir buton ekledi.

Instagram, herkese açık olarak görüntülenebilen Reels videolarını indirebilme özelliğini bu yılın yaz aylarında kullanıma sunmuştu ancak bu özellikten yalnızca ABD’deki mobil uygulama kullanıcıları erişebiliyordu. Bugün ise şirket, Reels indirme özelliğinin dünya çapındaki tüm kullanıcılara sunulduğunu duyurdu. Uygulamayı güncelledikten sonra artık Paylaş butonuna tıklayıp orada çıkan İndir butonuna basarak videoları indirebilirsiniz.

TechCrunch‘ın bildirdiği üzere, indirdiğiniz Reels videolarında bir filigran yer alacak. Ayrıca indirdiğiniz video, yalnızca orijinal müziklerle eşleştirildiği takdirde müzikle ve seslerle birlikte indirilecek. Arka planda lisanslı bir müzik kullanımı söz konusuysa, Reels videosu tamamen sessiz bir biçimde galerinize kaydedilecek. Yine de, artık üçüncü parti programlarla uğraşmak zorunda kalmayacak olmak güzel.

Instagram Reels İndirme Özelliği Yayımlandı

Instagram'a Reels İndirme Butonu Geldi

TikTok’ta çok uzun süredir var olan video indirme özelliği sayesinde her yerde TikTok klipleri görmeye alışmıştık. Bu özelliğin platformun inanılmaz yükselişine büyük katkı sağladığına hiç şüphemiz yok. Aynısının Instagram için de geçerli olup olmadığını ise zaman gösterecek.

Kullanıcılar, Reels’lerinin indirilmesini engelleme olanağına sahip olacak olsa da, bu seçeneğin varsayılan olarak açık olmadığının altını çizelim. İndirme seçeneklerini değiştirmek için Ayarlar’da Gizlilik altında Reels ve Remix’e gitmeniz ve “İnsanların Reels indirmesine izin ver” seçeneğini kapatmanız gerekecek.

TikTok’un önlenemez yükselişinin ardından güncellemelerine hız kazandıran şirket, geçtiğimiz günlerde “okundu bilgisi kapatma” gibi beklenen özelliklerden birisini de yayımlamıştı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde yeni filtreler ve özel çıkartmalar da duyuruldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.