Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram Threads’ın Aktif Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Mark Zuckerberg bir hayli mutlu. Threads neredeyse 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

Meta’nın yeni platformu Threads büyümeye devam ediyor. Eskiden Twitter olarak bilinen X’e rakip olarak çıkan platform, şu anda 100 milyonun biraz altında aktif kullanıcıya sahip. Mark Zuckerberg, bu sayının önümüzdeki birkaç yıl içinde “1 milyar aktif kullanıcı” olabileceğine inandığını belirtti. Yalnızca ilk haftasında 100 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşan platform, şu an aktif olarak 100 milyon kullanıcıya sahip.

Düzgün bir algoritmanın olmaması, birçok özelliğin platformda yer almaması ve takip etmediğiniz kişilerin bile yazdıklarını görmek zorunda olmanız gibi sebeplerden ötürü, kullanıcılar hızla platformu terk etti. Ortalığı boş bulan birçok trol hesap da platforma akın edince, ortalık karıştı ve bir anda herkes platformu bırakıp Twitter’a geri döndü.

Threads Toparlanmaya Başladı

Instagram Threads'ın Aktif Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Meta, o zamandan bu zamana kadar platforma istikrarlı bir şekilde yeni özellikler ekledi ve kullanıcıları yavaş yavaş geri kazanmaya başladı. Twitter’ı satın alarak X’e çeviren Elon Musk ise bağlantılardan başlıkların çıkarılması gibi birçok anlamsız değişikliğe imza attıkça, kullanıcılar Threads‘a geri dönmeye başladı. Şuan, her iki platformunda birbirinden başka rakibi yok.

Hatta X, kimsenin istemediği başka bir özelliği daha kullanıma sunmaya başladı. Artık kullanıcılar platformda sesli ve görüntülü görüşme yoluyla birbirlerini arama seçeneğine sahip. CEO Linda Yaccarino daha önce ağustos ayında sosyal medya sitesine görüntülü sohbetin geleceğini doğruladığı için bu sürpriz olmadı ancak bu özelliğin ne kadar gerekli olduğu ise çok başka bir tartışma konusu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.