Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram’da Takip İsteği Gönderdiğiniz Kişileri Nasıl Görürsünüz?

Popüler sosyal medya platformu Instagram'da takip isteği gönderdiğiniz kişileri görmenin birden fazla yolu bulunuyor. Hazırladığımız rehberde, çok merak edilen bu konuyu ayrıntılı olarak ele alıyoruz.

Instagram takip isteği gönderdiklerim 2023 yılında da oldukça merak edilen bir konu. İlk olarak 2010 yılında tanıştığımız Instagram’ın, o yıllarda hayatımızda önemli bir yer kaplayacağını çoğu kişi tahmin etmemiş olsa gerek. Meta’ya ait olan uygulama, fotoğraf ve video paylaşımı için en popüler sosyal medya platformlarından biri olmayı sürdürüyor. Bunun bir sonucu olarak, profillerini meraklı gözlerden uzak tutmak isteyen kullanıcıların sayısı da epey arttı.

Profili gizli birinin fotoğraflarına bakmak için o kişiye bir takip isteği göndermeniz gerekir. Bu noktadan sonra ilgili kullanıcının isteğinizi kabul etmesini veya reddetmesini beklemelisiniz. Takip isteği gönderdiğiniz kişiye anında bildirim gitmesine karşın talebinize kısa sürede yanıt almadıysanız, nedeni muhtemelen isteğinizi reddetmeden beklemeye almış demektir. Tabii, kullanıcının henüz takip isteğinizi görmemiş olma ihtimalini de dışlamamak gerekiyor.

Bununla birlikte kullanıcılar, takip isteği gönderdikleri kişileri daha sonradan unutabilirler. Bu rehberimizde, Instagram’da gönderdiğiniz takip isteklerinin listesini nasıl görebileceğinizi öğreneceksiniz. O halde lafı daha fazla uzatmadan, izlemeniz gereken adımlara geçelim.

Instagram Takip İsteği Gönderdiklerimi Görebilir Miyim?

instagram takip isteği gönderdiklerim

Bu soruya kısaca cevap vermek gerekirse, evet görebilirsiniz ancak bunun bir “aması” var. Sosyal medya platformu, kullanıcıların gönderilen takip istekleri listesini Instagram uygulamasında görmelerine olanak tanıyan bir bölüme sahip değil. Dolayısıyla Instagram uygulamasında Android ve iPhone üzerinden takip isteği gönderdiğiniz kişileri doğrudan göremezsiniz. Neyse ki, bunun için başvurabileceğiniz bazı yöntemler mevcut. İşte onlardan bazıları.

Instagram Bilgilerinizi İndirin (Android & iPhone)

Instagram ile paylaştığınız bilgilerin bir kopyasını indirerek fotoğraflarınız, videolarınız, hesap bilgileriniz, hareketleriniz ve gönderdiğiniz takip isteklerinizi kontrol edebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Instagram uygulamasına girin.
 2. Sağ alt köşedeki profil ikonuna basın.
 3. Şimdi sağ üst köşede yer alan üç çizgi simgesine dokunun ve açılan kısımda Hareketlerin bölümüne gidin.instagram en son takip isteği gönderdiklerim
 4. Sayfayı en aşağıya kaydırın ve Bilgilerini indir yazısına tıklayın.instagram takip isteği gönderdiklerimi nasıl görebilirim
 5. Profil bilgilerinin bir kopyasını almak için e-posta adresinizi girin.
 6. Hesap sahibi olduğunuzu doğrulamak için şifrenizi girin.
  • Not: Verilerin e-posta adresinize gönderilmesi 14 günü bulabilir.
 7. Mail kutunuzu kontrol edin ve Instagram ekibinin size gönderdiği e-postadaki eki indirin.
 8. Dosyayı açın ve Instagram’da gönderdiğiniz son takip isteklerini kontrol edin.

Tarayıcı Kullanarak Takip İsteği Gönderdiklerinizi Görün (PC & Mobil)

Instagram’da en son takip isteği gönderdiklerinizi görmenin bir yöntemi daha var. Bunun için Android, iPhone veya bilgisayarınızda bir web tarayıcı kullanmanız gerekiyor. İşte nasıl yapacağınız:

 1. Telefon veya bilgisayardaki tarayıcının arama çubuğuna şu bağlantıyı yapıştırın: www.instagram.com/accounts/access_tool
 2. Eğer hesabınız otomatik olarak açılmazsa bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.
 3. Yukarıdaki URL ile oturum açtığınızda doğrudan hesabınızla ilgili tüm bilgileri içeren bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
 4. Aşağı kaydırın ve Mevcut takip istekleri seçeneğine dokunun.
 5. Takip isteği gönderdiğiniz tüm kullanıcıları burada görebilirsiniz.

Instagram’da Tüm Takip İstekleri Nasıl Geri Çekilir?

instagram takip isteği geri çekme

Instagram’da tek seferde gönderilen tüm takip isteklerini iptal etmeyi düşünüyorsanız, üzülerek söylüyoruz ki bu yapmanın bir yolu yok. Aşağıda verdiğimiz adımları izleyerek tüm istekleri tek tek geri çekmeniz gerekiyor.

 1. Öncelikle, Instagram’da takip isteği gönderdiğiniz kullanıcı adlarının bir listesini alın.
 2. Kullanıcı adlarını aldıktan sonra Instagram hesabınızı açın.
 3. Hesabınızın arama çubuğuna kullanıcı adını yazın.
 4. İlgili Instagram kullanıcısının ana profiline gidin.
 5. İstek Gönderildi yazısına tıklayın ve isteği geri çekin.

Instagram takip isteği gönderdiklerim nerede diyen okurlarımızın bilmesi gereken her şey bu kadar. Takip isteklerinin listesini görüntülemek oldukça kolaydır. Yukarıdaki adımları takip ederek, isteklerin kimlere gönderildiğini ve hangi tarihlerde gönderildiğini kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Not: Bazı kullanıcılar, istek gönderdikleri kişileri takip etmeyi unutabilirler. Bu nedenle, takip istekleri listesinde onay bekleyen kullanıcılar bulunabilir. Eğer istek gönderdiğiniz kişileri takip etmek istiyorsanız, bu sayfada bulunan kullanıcılara tekrar takip isteği gönderebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Instagram Not Sözleri İçin En İyi Öneriler (2023)

Instagram Toplu Takipçi Silme Yöntemleri (2023)

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.