Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram Reels’a Kişi Etiketleri Özelliği Geldi

Instagram Reels için faydalı bir özelliği indirmeye sundu. 

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’ın TikTok uygulamasına rakip olarak duyurduğu Reels servisinde yeni özellikler gelmeye devam ediyor. 

instagram reelsa kisi etiketleri ozelligi geldi 2

Instagram TikTok’a rakip olarak duyurduğu Reels servisine her gün yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Instagram’ın Reels servisine ekleyeceği yeni özellik ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre Instagram Reels’a kişi etiketleri özelliği gelecek. 

Bilindiği üzere Instagram kullanıcıları bugüne kadar Reels paylaşımlarına videoda bulunan ya da videoyu görmesini istedikleri kişileri etiketleyemiyordu. Yeni özellikle birlikte kullancılar videolara kişileri etiketleyebilecek. 

Instagram kullanıcıları kişi etiketleme özelliğini Reels videolarının post olarak akışlarında da paylaşılabilmesini sağlayan “Akışta Paylaş” seçeceğinin hemen altında bulunacak. Şimdilik test aşamasında olan Instagram’ın yeni özelliğinini kısa süre içerisinde tüm kullanıcılar için kullanıma sunulması bekleniyor. 

Instagram Lite Artık İndirilebilir

Instagram’ın uzun süre önce duyurusunu yaptığı sonrasında ise ani bir kararla rafa kaldırdığı Instagram Lite artık indirmeye sunuldu. Instagram Lite sürümü şimdilik sadece Hindistan’da indirilebilir olsa da uygulamanın ilerleyen dönemde diğer ülkelerde de indirmeye sunulması bekleniyor. 

Şimdilik sadece Android işletim sistemine sahip cihazlar için sunulan Instagram Lite uygulamasının, iOS sürümünün olması beklenmiyor. Düşük özelliklere sahip akıllı telefon modelleri için geliştirilen uygulama, daha az veri tüketiyor ve daha az yer harcıyor. Instagram’ın yeni Lite sürümünde çok kullanılmayan “Reels, Alışveriş ve IGTV”  bulunmuyor. 

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.