Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram Okundu Bilgisi Kapatma Özelliği Sonunda Geliyor

Instagram için okundu bilgisini kapatma özelliği yolda. Şu anda test aşamasında olan bu seçenek kullanıcılar tarafından bekleniyor.

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılan platform Instagram için yeni bir özellik daha geliyor. Hemen hemen birçok platformda bulunan “okundu bilgisini kapatma” seçeneği artık Instagram’a dahil olmayı bekliyor.

Meta nihayet kullanıcıların Instagram mesajları için okundu bilgisini kapatmalarını sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor. Bu seçenekle beraber birisinin mesajını okumuş olsanız bile mesajın altındaki “görüldü” etiketi görünmüyor. Bu da size daha fazla gizlilik sağlayacak durumlardan birini beraberinde getiriyor.

Instagram Mesajları Gizlice Okunabilecek

Şu anda test edilen yeni özellik ekipler tarafından uzun süredir geri bildirimler şeklinde kullanıcılardan alınıyordu. Bu durumu ele alan Instagram başkanı, mesajlar bölümü için gizlilik ve güvenlik menüsünün bir ekran görüntüsünü yayınladı. Bu menüye bir sohbetin altındaki profilin adına dokunarak erişebiliyorsunuz. Kullanıcılar testin bir parçasıysa “Etkinliğinizi kimler görebilir” bölümü karşınıza çıkıyor ve burada kapatma seçeneği yer alıyor. Böylece okundu bilgisi kapanıyor.

Instagram

Kullanıcılar tarafından bir hayli talep gören bu özelliğin hangi kullanıcılar ile test edildiği ve tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağını açıklanmadı. Diğer taraftan Meta‘nın sahip olduğu bir başka uygulama olan WhatsApp için 2014 yılında okundu bilgisini kapatma özelliği kullanıma sunuldu. Bu durum göz önüne alındığında Instagram’ın bu özelliği getirmekte oldukça geç kaldığı söylenebilir.

Şirket ayrıca Messenger için bu özelliği kullanıma sunmak istiyor. Bu özellik Messenger uygulamasına dahil edildikten sonra Instagram DM’leri (mesajları) için de uçtan uca şifreleme korumasını sunmayı planlıyor. Ağustos ayında Meta, Messenger’da olarak uçtan uca şifrelemeyi etkinleştirme çalışmalarını yıl sonuna kadar bitirmeyi hedeflediğini aktardı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.