Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram, Mağaza Sekmesini Geri Plana Attı

Instagram'ın son testi, bazı kullanıcılar için Mağaza sekmesini göz önünden kaldırdı.

Instagram son zamanlarda güncelleme sıklığını arttırdı ve en son testinde, platform bazı kullanıcılar için Mağaza sekmesini kaldırarak gezinme çubuğunda değişiklikler yaptı. Değişikliği görebilen kullanıcılar, Mağaza sekmesinin artık Bildirimler sekmesi ile değiştirildiğini bildirdi.

Instagram testi kamuya açıklamamış olsa da, Meta sözcüsü Anne Yeh The Verge ile konuştu ve değişikliklerin platform tarafından yürütülen sınırlı bir testin parçası olduğunu doğruladı. Anne Yeh, testin uygulama deneyimi basitleştirmek için devam eden çalışmalarının bir parçası olduğunu belirtti. Test şu anda yayındayken Yeh, değişikliğin az sayıda kişiye sunulduğunu ancak belirli sayılar sağlamadığını belirtti.

Instagram Mağaza Sekmesi Yavaş Yavaş Kaybolacak

Instagram

Instagram, yaklaşık iki yıl önce çevrimiçi alışverişin tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğu pandemi sırasında Mağaza sekmesini ekledi. Bu özellik, içerik oluşturuculara kullanıcılarla bağlantı kurmanın yeni bir yolunu verdi. İçerik oluşturucular, markalar ve küçük işletmeler, ürünleri satışa sunarak kullanıcılara akışlarında görünen ürünleri anında satın alma olanağı sağladı.

Mağaza sekmesi ayrıca kişiselleştirilmiş öneriler, editörün seçtikleri, canlı satıcı akışları ve daha fazlasını sunuyordu. Mağaza sekmesinin içerik oluşturucular veya Instagram için ne kadar başarılı olduğunu söylemek mümkün olmasa da, firmanın yeni bir yöne doğru ilerlemek istediği artık açık.

Bu değişiklikler, firmanın son iki yılda gelişmiş alışveriş özellikleri sunmasına rağmen gerçekleşti. Daha yakın zamanlarda Instagram, kullanıcıların ve satıcıların doğrudan mesajlar yoluyla satış yapma özelliğini kullanıma sundu. Mağaza sekmesi artık testte olanlar için ayarlar menüsünde bulunan bir alt bölüme indirgendi ve geri plana atıldı.

Mağaza sekmesinin şu anda kaldırılması yalnızca sınırlı kullanıcılar için bir test olsa da, The Information’a göre Mağaza sekmesi sonunda 2023 yılına kadar tamamen kaldırılacak ve bunun yerini daha az kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi alacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.