Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram Kullanıcı Algoritması Değişti: İşte 5 Yeni Özellik

Popüler sosyal medya platformu Instagram'da algoritmada büyük değişiklik oldu. Sizler için beş yeni özelliği derledik.

Popüler sosyal medya platformu Instagram yepyeni bir değişikliğe imza atmaya hazırlanıyor. Sürekli olarak güncellenen içeriğiyle bizlere sunulan uygulama kapsamında şimdi önemli değişikliklerin olduğunu aktarmakta fayda var. Son güncelleme ile birlikte kullanıcı deneyimini etkileyen beş önemli değişiklik yapılıyor ve bu değişikliklerin detaylarına haberimizde yer veriyoruz.

Instagram’da daha önce bildiğiniz üzere öne çıkanlarda takipçi sayısının bir önemi bulunuyordu ve bir sayfanın veya kişinin takipçi sayısı ne kadar çoksa akışınızda onu daha fazla görme şansınız bulunuyordu. Ancak yapılan önemli değişikliklerden bir tanesi tam da buradan geçiyor. Şimdi ise her sayfa algoritma için eşit bir şekilde değerlendiriliyor. Yani artık burada takipçi sayısının bir önemi kalmıyor.

Instagram İçerik Üreticilerine Destek Sunacak

Değişiklikler sadece bunlarla sınırlı kalmıyor aynı zamanda artık kopya içerikler algoritma tarafından algılanıyor ve Ctrl + C, Ctrl + V yapan kullanıcılar keşfet kısmında artık daha az öneriliyor. Diğer bir değişiklik ise orijinal ve özgün içerik üreten sayfalara geliyor. Burada üreten her sayfa algoritma tarafından destekleniyor ve kullanıcıların önüne sunma şansı biraz daha artıyor. Bu kapsamda takipçi sayısını artırabilir ve böylece daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz.

INSTAGRAM banniere jpeg

Dördüncü değişikliğe bakacak olursak Instagram kopya içeriklerin önüne geçmeye kararlı gibi görünüyor. Bu kapsamda yeni güncellemede algoritma aynı içerikten iki veya daha fazla gönderi bulursa orijinal olanı öne çıkarıyor ve bu sayede diğerleri geri kalıyor. Son olarak bir içerik ne kadar çok izlenirse ve ne kadar çok etkileşim alırsa o içerik etkileşim almayana dek önerilmeye devam ediliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.