Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram DM İçin Yeni Özellikler Eklendi

Meta, Instagram uygulaması için birkaç yeni mesajlaşma güncellemesi duyurdu.

WhatsApp ve Messanger için yeni mesajlaşma güncellemelerinin ardından Meta şimdi Instagram’a yönelik bir dizi özellik sunuyor. Artık gelen kutusuna gitmeden yeni mesajlara yanıt verebileceksiniz. Ayrıca bir gönderi gördüğünüzde DM ile birine yollamak isterseniz paylaş düğmesine basılı tuttuğunuzda en çok mesajlaştığınız kişiler öne çıkacak.

Yakında kullanıcılar Apple Music, Amazon Music ve Spotify‘dan müzik önizlemelerini de paylaşabilecekler. Güncellemeler, nerede olursanız olun gönderileri kolayca paylaşmayı ve mesajlara hızlı yanıt vermeyi sağlıyor.

Instagram İçin Yeni Sohbet Teması Eklendi

Instagram

Instagram DM’lerine gelen en kullanışlı özellik, gönderi akışına göz atarken yeni mesajlara hızlıca yanıt verme olanağı. Kullanıcılar akışta gezmelerini kesintiye uğratmak yerine, gelen kutusuna gitmeye gerek kalmadan bulunduğu yerden hızlı yanıtları etkinleştirecek yeni bir eklentiye sahip olacak. Meta ayrıca, Messenger’da kullanıma sunulan yeni bir özelliği Instagram’a getiriyor.

Yeni sessiz mesajlar, bir bildirim sesi çıkarmadan mesaj göndermenize olanak tanıyor. Bu, özellikle gece geç saatlerde mesaj gönderiyorsanız veya birisini rahatsız etmek istemiyorsanız son derece yararlı olabilir. Ayrıca yeni bir lo-fi sohbet teması ve yine Messenger’dan ödünç alınan bir özellik olan grup mesajlarında anket gönderme seçeneği geldi.

8QuQ7PsstfaW7vcSnJUriB 970 80

Bu özellikler, Meta’nın WhatsApp‘ın sesli mesajlaşma özelliği için bir dizi güncellemeyi duyurmasından sadece bir gün sonra geldi. Bu durum, şirketin mesajlaşma uygulamalarını geliştirmek için yeni özellikler sunmaya başladığını gösteriyor. Instagram’ın yeni özellikleri şimdi belirli ülkelerde kullanıma sunulmasına rağmen yakında küresel olarak genişletilmesi planlanıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.