Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram, BeReal Kopyası Özelliklerini Yayınladı

Instagram, BeReal klonu Candid Stories'i piyasaya sürdü. Uygulama ayrıca yeni bir Notlar özelliğini ve Grup Profillerini de tanıttı.

Instagram’ın BeReal klonu özellikleri artık resmen yayınlandı. Meta, BeReal’in günde bir kez geçmişteki öz çekimlerini yeniden yaratma yeteneğini “Candid Stories” olarak kendi uygulamasına entegre etti.

İlk olarak 2019’da piyasaya sürülen BeReal, geçen yıl özellikle ve Z kuşağı kullanıcıları arasında yaptığı bir takipçi kitlesi kazandı. Uygulama, yalnızca günde bir kez gönderi yapılmasına izin verdikleri ve kullanıcıların olumsuz etkileşim kurması için sınırlamaları yollara sahip olduğu için, kendisine ana akım sosyal medya platformlarına göre daha özgün bir alternatif olarak pazarlandı.

Instagram’dan Birçok Yeni Özellik

Instagram

BeReal gibi, Instagram’ın Candid’i de kullanıcılarından günde bir kez bir öz çekim paylaşmasını isteyecek ve kullanıcılar yalnızca kendi Candid’lerini yükledikten sonra diğer Candid’leri görebilecek. BeReal gönderileri gibi bu paylaştığınız gönderiler, bir cihazın hem ön hem de arka kameralarıyla aynı anda fotoğraf çekecek.

BeReal, Instagram’ın son güncellemesiyle esinlendiği tek platform değil. Uygulama ayrıca, kullanıcıların uygulamaya gelen 60 karakterlik bir güncelleme durum eklemelerine olanak tanıyan yeni bir “Notlar” özelliği de kullanım sundu. New York Times, geçen hafta Meta’daki bazı kullanıcılar Notes’un şirketinin Twitter’la rekabete yardımcı olabileceğini öne sürdüğünü bildirdi.

Instagram ayrıca, kullanıcılara daha küçük gruplar halinde etkileşim kurmasını sağlamaya yönelik birkaç özellik daha tanıttı. Bu yeni özellik olan “Grup Profilleri“, arkadaş gruplarının birdenbire çok görüntüsüyle gördükleri profiller oluşturmasına olanak tanıyacak. Benzer şekilde uygulama, birden fazla kişinin aynı bölgedeki gönderiyi paylaşabilmesi için “ortak çalışma koleksiyonlarını” test etmeye başladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.