Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram Arayüzündeki Alışveriş Butonunu Kaldıracak

Instagram, ana sayfada yer alan alışveriş butonunu kaldıracağını ve platformun eski arayüzüne geri döneceğini açıkladı.

Güncellendikten sonra ben de dahil birçok kullanıcıya sorun yaratan Instagram gönderi paylaş seçeneği, eski yerine geri dönüyor. Şu anda ekranın alt kısmında yer alan alışveriş simgesinin tamamen kalkacağı ve gönderi paylaş butonunun tekrardan orta kısımda yer alacağı söylendi. Bir blog yazısında Instagram, alışveriş simgesinin şubat ayında kaldırılacağını ve markalardan ziyade içerik üreticilerinin daha çok destekleneceğini belirtti.

Gizli bir kaynağın belirttiğine göre Meta, Instagram alışveriş sekmesi başarılı olmadığı için bu hamleyi gerçekleştiriyor. Elbette yeni markalar kurabileceğimizi ve alışverişin platformda devam edeceğini belirten şirket, kullanıcıların akış butonunun eski halini geri istediğini söylüyor.

Instagram, Alışveriş Kısmında Başarısız Oldu

Instagram

2010’daki ilk çıkışından bu yana platformun en temel özelliği içerik yayınlamak ve yayınlanan içerikleri izlemekti. Bu yüzden alışveriş, hiçbir zaman kullanıcılar için öncelik olmadı. Tabii ki her sosyal platform gibi Instagram’da ekstra para kazanmak istedi ve alışveriş yapmanın harika bir gelir kaynağı olacağını düşündü. Ancak, yeni gönderi simgesini değiştirmek, birçok kullanıcı için olumsuz etki yarattı.

Çünkü feede geri dönmek, sağ üste gitmek ve ardından yeni bir filtrelenmiş fotoğraf veya video oluşturmak için ekstra çaba harcamak gerekiyordu. Bununla birlikte platform, eski hallerine ve temel amacı olan içerik keşfetme ve oluşturmaya geri dönüyor. Hem içerik oluşturucuları hem de platform kullanıcıları eskiye dönme konusunda oldukça mutlu. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.