Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram Akışa Özelleştirilmiş Sekmeler Geliyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Instagram, önemli bir özelliği kullanıma sunuyor. Detaylar haberimizde.

Fotoğraf ve video paylaşma platformu Instagram, bugünden itibaren Akışa ek olarak, gönderileri kronolojik şekilde gösteren Takip Edilenler ve Favoriler sekmelerini kullanıma sunuyor. Meta’nın sahibi olduğu uygulama, bu yeni sekmelerle insanlara kendilerine en uygun şekilde platformu deneyimleme fırsatını sunmayı amaçlıyor.

Takip Edilenler sekmesi, takip ettiğiniz hesapların gönderilerini paylaşım zamanına göre sıralayarak gösteriyor. Favoriler ise belirlediğiniz hesapların en son paylaştığı gönderilerden oluşuyor. Bugünden itibaren, kullanıcılar 50’ye kadar Favori hesap seçebilecek ve diledikleri zaman bu listede değişiklik yapabilecek.

Instagram Akış’a Önemli Yenilik

Instagram Akış

Favoriler listesindeki hesapların gönderileri aynı zaman da Ana Akış’ta yıldız ikonuyla birlikte daha üst sıralarda yer alacak. Favoriler ve Takip Edilenler kronolojik sırayla gösterilecek.

Araştırmaların insanların etkileşime göre sıralanmış akışı tercih ettiğini gösterdiğini belirten Instagram, Ana Akışta varsayılan sıralamayı kronolojik olarak belirlemeyecek. İnsanların, Instagram Akışı yeni içerik üreticilerini keşfetmek veya aile ve arkadaşlarını takip etmek gibi farklı amaçlarla kullandığı düşünüldüğünde, bu özellik pek çok kişiyi memnun edecektir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.