Insomniac’ın Spider-Man’i Downgrade Yedi Tartışması Büyüyor

Playstation 4 için özel olarak geliştirilen Spider-Man'in geçtiğimiz bir sene içinde downgrade yediğine dair tartışma hızla büyüyor. Tartışmanın çıkış noktası ise, iki E3 fuarında yayınlanan fragmanların karşılaştırıldığı bir video.

Insomniac Games ekibi tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından Playstation 4 için özel olarak yayınlanacak olan yeni Spider-Man oyununun downgrade yediğine dair iddialar her geçen dakika büyümeye devam ediyor. İddiaların çıkış kaynağı ise kısa süre önce yayınlanan bir YouTube videosu. Cycu1 isimli YouTube yayıncısı tarafından paylaşılan videoda, 2016 yılında düzenlenen E3 Fuarı’nda yayınlanmış Spider-Man fragmanı ile geçtiğimiz ay düzenlenen E3 Fuarı kapsamında yayınlanan fragman karşılaştırılıyor. Geçen bir yıl içinde, oyunun downgrade yemiş olduğu iddia ediliyor.

Videoda göze çarpan bir iki unsur var. Bunlardan ilki, aynı animasyon sahnelerinin karşılaştırılmış olmasına rağmen, iki videoda da günün farklı saat dilimlerinin seçilmesi ve farklı ışıklara sahip ortamları bulunması. Birinde, doğrudan güneş ışığı alan bir Spider-Man görüyoruz. Ötekinde ise, kostümün detaylarını gölgede bırakacak şekilde, doğrudan ışık almayan sahneleri izliyoruz.

Sahnelerdeki efektler ve gerçekleşen olaylar birebir aynı değiller. Üstüne bir de farklı ışıklandırmanın etkisi eklenince, sonuçta ortaya çıkan görüntü birebir aynı olmuyor. Gölgede kalan ve detayları sunmayan görüntülerin, bu sene yayınlanan fragmanda yer almış olması oyunun downgrade’den nasibini aldığının düşünülmesine sebep olmuş durumda. Fakat çoğu yorumcuya göre, işin aslı böyle değil. Sadece ışıklandırma ve sahne farklılıkları mevcut.

Playstation 4 için özel olarak geliştirilen yeni Spider-Man oyununun 2018 yılında yayınlanması bekleniyor.

Yayınlanan videoyu aşağıdaki ekrandan izleyebilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>