Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

INDIKA, PS5 ve Xbox Series Konsollarına Geliyor

19. yüzyılın alternatif Rusya'sında geçen INDIKA, 17 Mayıs tarihinde PlayStation 5 ve Xbox Series konsollarına geliyor.

Yayıncılığını 11 bit studios ve geliştiriciliğini Odd Meter ekibinin üstlendiği 19. yüzyılın alternatif Rusya’sında geçen INDIKA konsollara çıkış yapmaya hazırlanıyor. Oyunun başlangıçta PC sürümüyle birlikte konsollara gelmesi planlanıyordu ancak geldiğimiz noktada kısa bir ertelemenin yaşandığını aktaralım. Şimdi ise açıklanan detaylara göre bu yapım PlayStation 5 ve Xbox Series‘e 17 Mayıs’ta gelecek.

Oyunun PC sürümü 2 Mayıs tarihinde biz oyun severlere sunuldu ve Steam, Epic Games Store, GOG platformlarındaki yerini aldı. Steam incelemelerine bakacak olursak çok olumlu etiketine sahip olduğunu aktarabilir ve genel olarak oyuncular tarafından sevildiğini söyleyebiliriz. İçerisinde absürt bir bakış açısının da bulunduğu yapımda bir rahibenin kontrolünü elimize alıyor ve fikir çatışmalarının olduğu bir dünyada maceraya atılıyoruz.

INDIKA Oldukça Garip Bir Oyun

Dini görüşlerin farklı gerçeklerle çakıştığı alternatif Rusya’da geçen INDIKA hikaye odaklı ve tek oyunculu yapısıyla bizlere sunuluyor. Aynı zamanda oyunda üçüncü şahıs kamera bakış açısı ile beraber ilerleyebiliyor ve ilgi çekici karakterlerle karşı karşıya kalabiliyoruz. Yapım içerisinde sıra dışı bir yol arkadaşı olan şeytanla ilerlemeye çalışan ana karakterimiz bulmaca odaklı içeriklerle sabrı sınanıyor.

indika

INDIKA gerçekten de tuhaf bir yapıya bünyesinde barındırıyor. Çünkü oyunu oynayan oyuncular bazı durumlarda neler olup bittiğini anlayamadıklarını dile getiriyor. Farklı bulmaca içerikleriyle karşı karşıya kaldığımız bu yapımda çarpık bir aynanın kadrajından Rusya’nın gerçeküstü manzaralarında seyahat edebiliyor ve 2 boyutlu piksel sanatıyla bezeli mini oyunlarla geçmişin sırlarını açığa çıkarmaya çalışıyoruz. Oyun şu anda Steam sayfası üzerinde 12 dolarlık fiyatla karşımıza geliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.