Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Immortals of Aveum, Takvim Yoğunluğunun Kurbanı Oldu

Ascendant Studios'un CEO'su Bret Robbins, Immortals of Aveum'un düşük satışlarının arkasındaki en büyük nedenlerden birinin takvim yoğunluğu olduğunu söyledi.

Dead Space’in (2018) tasarım direktörü Bret Robbins’in kurduğu Ascendant Studios, heyecanla beklenen ilk projesi Immortals of Aveum‘u ağustos ayında piyasaya sürmüştü. PC, Xbox Series X/S ve PlayStation 5 için çıkan birinci şahıs nişancı oyunu, büyünün hakim olduğu geniş bir fantezi evreninde geçiyor.

Electronic Arts’ın bağımsız oyunları destekleyen bölümü EA Origins etiketi altında yayımlanan Immortals of Aveum, beklentilerin çok altında bir satış grafiği çizdi. Kaliforniya merkezli stüdyo, oyunun ticari performansını gerekçe göstererek eylül ayında ekibin neredeyse yarısına denk gelen 40 kişiyi işten çıkardı.

Windows Central‘a konuşan Ascendant CEO’su Robbins, düşük satışların arkasındaki en büyük sebeplerden biri olarak takvim yoğunluğunu gösterdi. Deneyimli ismin takvim yoğunluğundan kastı, Immortals of Aveum’un çıktığı dönemde popüler birçok oyunun da lansman yapması. Ağustos ayının son haftasında ve eylül ayının başına baktığımızda Baldur’s Gate 3, Armored Core 6 ve Starfield gibi iddialı yapımların piyasaya sürüldüğünü görüyoruz.

Robbins, yeni bir stüdyo ve IP olarak farkındalık yaratmaya çalışmanın kendileri için çok zor olduğunu vurguladı. Immortals of Aveum’u Xbox Game Pass ve PlayStation Plus‘a eklemeyi planladıklarını ve her iki şirketle de görüştüklerini belirten Ascendant Studios patronu, “Henüz bir tarihimiz yok, ancak bunun gerçekleşeceğinden çok eminim” ifadelerini kullandı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.