Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İlk Türk Süper Kahraman Evreni T World, Altay Dizisi ile Başlıyor

İlk Türk süper kahraman evreni T World'ün dizilerinden biri olan Altay'ın çekimleri başlıyor. Ocak 2023'te izleyici karşısına çıkması planlanan seri, TRT'nin dijital yayın platformunda gösterime girecek.

Marvel Sinematik Evreni’ne (MCU) yerli rakip geliyor. Bir süredir üzerinde çalışılan ilk Türk süper kahraman evreni T World, çok yakında izleyicilerle buluşacak. Türk prodüksiyon şirketi T World Entertainment, evrendeki dizilerden biri olan Altay‘ın çekimlerine bu ayın sonunda başlanacağını açıkladı. Ocak 2023’te hazır hale gelmesi planlanan proje, TRT’nin dijital yayın platformunda yayınlanacak.

Variety‘nin aktardığı bilgilere göre Marvel dizisi Agents of SHIELD ve Lost’taki çalışmalarıyla bilinen Bobby Roth, T World Sinematik Evreni’nin süpervizör direktörü olarak görev yapıyor. Çeşitli kültürlerden ilham alan süper kahramanları içerecek olan dizi, dört sezon ve 26 bölümden oluşacak.

T World Evreni Altay Dizisi ile Başlayacak

t world sinematik evreni

Günümüzde geçen T World Sinematik Evreni, çevre sorunları, savaşlar ve salgın hastalıklar gibi evrensel sorunların yanı sıra kendi evrenlerinden gelen kötü adamların üstesinden gelmek için en son teknolojiyi ve eski bilgeliği kullanan yaklaşık 35 ölümlü süper kahramanı içerecek. İlk dizide Altay dahil altı süper kahraman ve dört kötü adam yer alacak.

Tüm sezonlar Ocak 2023’te TRT’nin dijital yayın platformunda yayınlanacak. Netflix, BluTV ve Exxen gibi uygulamalara rakip olarak konumlandırılan servisin ilk projelerinden biri Altay dizisi olacak. Yapımına temmuz ayının sonunda başlanması planlanan serinin, Ocak 2023’te izleyici karşısına çıkması bekleniyor.

Tüm Sezonlar TRT’nin Dijital Platformunda Yayınlanacak

altay dizisi

Yapımcılığını Bülent Turgut, Raif İnan ve Erdal Bozkuş gibi isimlerin üstlendiği T World Sinematik Evreni, dizi, film, oyun ve çizgi romanları kapsayacak şekilde genişletilecek. Konsept ve Türk süper kahramanlar, hikayeyi Halid S. Şimşek ile birlikte yazan Bülent Turgut tarafından tasarlandı. Game of Thrones ve Stranger Things dizilerinin yanı sıra sayısız Marvel filminin görsel efektlerini tasarlayan Onur Can Çaylı, T World’ün karakter gelişimi üzerinde çalıştı.

Altay dizisinin yönetmenliğini Kerem Çakıroğlu, Murat Şenöy ve Hamit Coşkun üstlenirken, canlı aksiyon sahneleri Dusan Hyska (Skyfall) tarafından tasarlanacak ve yönetilecek. Projeye dair açıklamalarda bulunan Turgut, “İzleyicileri ilk kez T World Sinematik Evreni’ne davet etmeyi ve onları yıllardır tasarladığımız yeni süper kahramanlarla tanıştırmayı dört gözle bekliyoruz. Doğu uygarlığının tarihi büyüleyici hikayelerle dolu olan bu evren, kültürümüzün derin ve zengin geçmişinden esinleniyor” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.