Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İlk Far Cry Oyununun Kaynak Kodları İnternete Düştü

İlk Far Cry oyununun kaynak kodları internete sızdırıldı ve mod yapımcıları şimdiden çalışmalara başladı.

2004’te piyasaya sürülen ilk Far Cry oyununun kaynak kodları internete yayıldı. Far Cry 1.34 Complete başlığıyla yayınlanan oyunun kodu, tanınmış mod yapımcısı Vinícius Medeiros tarafından haziran sonunda Archive.org internet arşiv sitesine yüklendi. Kodun sonraki yamaları içerip içermediği açık değil ancak 1.34 başlığındaki 34 kısmı yamaları içerdiği anlamına geliyor olabilir.

Kodu indirip çalıştıran bazı yorumcular kodun tamamlanmadığını ancak tamamlanmasına yakın olduğunu belirtiyor. Mod yapımcılarının kaynak kodlarını kullanıp neler yapabileceğini görmek gerçekten ilginç olacak. Genel olarak ışın izleme ve yol izleme özellikleri eklenirse oyun birçok açıdan olumlu bir değişiklik yaşayabilir.

Far Cry Animesinin Fragmanı Yayınlandı

Far Cry

Şu anda serinin FarCry Returns adında geliştirilmekte olan bir oyunu var ancak bu oyun serinin resmi devamı niteliğinde değil. Öte yandan Netflix’in Far Cry 3: Blood Dragon DLC’sine dayanan Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix’in ilk fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix, Netflix’in Castlevania uyarlamasında yapımcı ve yazar olarak görev alan Adi Shankar tarafından geliştiriliyor.

Dizi 1992 yıllarında ancak ABD’nin düştüğü ve yerini güçlü Orwellvari hislere sahip Eden adlı bir ulusun aldığı alternatif bir evrende geçiyor. Ubisoft diziyi: ”Süper asker Dolph Laserhawk, hayatının aşkı tarafından ihanete uğradı ve Eden’in en yüksek güvenlikli hapishanesi Supermaxx’e kapatıldı.” diye açıklıyor. Laserhawk’ın artık hayatta kalabilmek için dışlanmış asilerden oluşan bir ekibe liderlik etmesi gerekiyor. Shankar diziyi Aldous Huxley’in eserlerinin ruhuna uygun şiddet içeren, distopik bir kurgunun yanı sıra bir parodi, hiciv, kara komedi, aşk hikayesi ve uzun zamandır izlediğiniz en felsefi bilinçli dizi olarak tanımlıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.