Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İddia: Samsung Galaxy S24, Exynos 2400 Kullanacak!

Samsung, Galaxy S24 ailesinin bazı modellerinde Exynos kullanmaya geri dönecek.

Samsung’un Galaxy S24 serisi ile kendi işlemcilerine geri döneceği iddia edildi. Piyasada pek çok farklı markanın pek çok modeli bulunurken, ABD’li teknoloji devi Apple, yarışta rakiplerinin önüne geçti. Bunun temel sebebi ise şirketin kendi yazılım ve donanımları ile daha iyi bir deneyim sunması iken, bir süredir benzer bir çalışma yürüten Samsung hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı.

Samsung MX’in yaklaşan Exynos 2400 işlemcisine yeşil ışık yaktığı ve bu yıl içinde Samsung‘un 4LPP düğümünde seri üretime başlayacağı bildirildi. Güney Koreli sızıntı uzmanı Vampire King‘e göre Exynos 2400 (Root kod adlı), toplam on çekirdekli dört kümeli bir tasarıma sahip olacak ve gelecek yılki Galaxy S24’ün Güney Kore varyantlarında kullanılacak.

Samsung, Galaxy S24’te Exynos Kullanacak

Iddia Samsung Galaxy S24 Exynos 2400 Kullanacak 2

Exynos 2400’ün, birinci sınıf Cortex-X4 çekirdeği, iki Cortex-A720 çekirdeği kümesi ve dört Cortex-A510 çekirdeği ile Snapdragon 8 Gen 2’nin dört küme tasarımını takip edecek. Ancak, Cortex-A720 çekirdeklerinin tam sayısı ve toplam CPU çekirdeği sayısı hakkında çelişkili bilgiler mevcut. Bir rapor, sekiz CPU çekirdeğine (1+4+3) sahip olacağını belirtirken, bir diğeri on çekirdeğe (1+2+3+4) sahip olacağını iddia etti.

Exynos 2400’ün Samsung’un “Dream Team” tarafından geliştirilen Galaxy’ye özel çip olmadığını unutmamak gerektiğini de belirtelim. Bu SKU’nun Galaxy S24 için tahsis edildiği ve muhtemelen Snapdragon 8 Gen 4’ün Nuvia çekirdeklerine bir yanıt olarak 2024’te seri üretime gireceğinin de altını çizelim.

Samsung’un son yıllarda amiral gemisi cihazlarında Snapdragon işlemcileri kullandığını belirtelim ancak Güney Kore’de Exynos 2400 tarafından desteklenecek Galaxy S24 varyantı ile Samsung bu eğilimi değiştirmek istiyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, Samsung’un bu raporları henüz doğrulamadığını da hatırlatalım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.