Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İddia: GTA 6’nın Maliyeti Şimdiden 2 Milyar Doları Aştı

Ne zaman çıkacağı belirsizliğini koruyan GTA 6'nın Rockstar Games'e maliyetinin şimdiden 2 milyar doları geçtiği bildirildi.

GTA 6 ne zaman çıkacak? Rockstar Games, oyun dünyasının cevabını merak ettiği bu soru karşısında kulaklarını kapamayı sürdürürken, söylenti kazanı fokur fokur kaynamaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere ikonik serideki son oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana 10 yıldan fazla zaman geçti. Yakın zaman önce gerçekleşen ve hatta sızıntının arkasındaki hacker’ın yargılanmaya uygun bulunmadığı ihlal vakasında GTA 6’nın geliştirilme aşamasında olduğunu çok net bir şekilde görmüştük.

Çeşitli ekran görüntüleri, karakterler, hikaye ayrıntıları ve oyunun etrafında dönen diğer tüm spekülasyonlar, çıkış tarihinin adım adım yaklaştığına işaret ediyor. Rockstar Games, GTA ve Red Dead Redemption gibi iki kült klasikle sektördeki hakimiyetini güvence altına almış olsa da, GTA 6’nın kalitesinden ödün vermek istemiyor. Bu nedenle projeye ayrılan insan ve para kaynağı bambaşka bir seviyede.

GTA 6 Tarihin En Pahalı “Eğlence Projesi” Olacak

GTA 6 bütçe

Sosyal medyadaki son sızıntılara göre GTA 6, tüm zamanların en pahalı “eğlence projesi” olabilir. Geçtiğimiz yıl 90 klip sızdıran hacker’ın yayımladığı verilerde Grand Theft Auto 6’nın yatırım endeksi de ortaya çıktı. Oyunla ilgili bilgi ve sızıntıları paylaşan güvenilir bir Twitter kullanıcısı, raporda yer alan finansal ölçümleri yayımladı. Rakamlar, Rockstar Games’in yeni GTA oyununun markalaşması ve geliştirilmesi için şimdiden yaklaşık 2 milyar dolar yatırım yaptığını ortaya koyuyor.

Meblağ doğruysa, GTA 6 herhangi bir eğlence sektöründe gelmiş geçmiş en yüksek yatırıma sahip proje olacaktır. Avatar ve Avengers gibi büyük Hollywood projelerine harcanan bütçeyi geride bırakan oyun, endüstride yeni standartlar belirleyebilir. Nitekim Rockstar’ın esas amacının da daha önce yapılmamış ölçekte bir projeyi hayata geçirmek olduğu söyleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.