iCloud Kullanıcıları Hala Spam Takvim Davetiyeleri Sorunu Yaşıyor

iCloud kullanıcıları halen spam takvim davetleri sorunlarıyla karşılaşıyor.

Apple, spam takvim davetlerine bir son vermek için çalışırken, bazı kullanıcılar hala iPhone’larında sorun yaşıyor. Bu, takvim uygulamasının, kullanıcıların ayarlamadığı rastgele olaylarla dolmasına neden olur. Sorun iOS’ta yıllardır var ve geçen süreye bakılırsa Apple buna bir son vermekte zorlanıyor.

iCloud Calendar

2016’da Apple, “şüpheli göndericileri belirleyerek ve engelleyerek” “bu sorunu çözmek için aktif olarak çalıştığını” söyledi. Ayrıca, tek bir şekilde hedeflenme yoktur ve yaygın yöntemlerden biri, takvim uygulaması aracılığıyla normal iCloud takvim davetiyeleri almaktır.

Virüs, daveti reddetmeyi, kabul etmeyi ve hatta ‘Belki’yi seçmeyi içeren davetle etkileşime girer girmez yayılır, spam göndericinin sizin geçerli bir hedef olduğunuzu bilmesini sağlar.

Bunun dışında spam takvim davetleri de kötü amaçlı web siteleri üzerinden açılır pencereler aracılığıyla hedeflenmektedir. Apple, konuyla ilgili ya da yayılmayı önlemek için ne yaptığıyla ilgili kamuoyuna herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak şirket, YouTube’da kullanıcıların iPhone’larındaki spam takvim etkinliklerini kaldırmalarına olanak tanıyan bir video yayınladı. Takvim davetlerini, uygulamanın içinde görüntülemek dışında e-postalarına da yönlendirebilirsiniz. Bu, kullanıcıların e-postalarını daha iyi yönetmelerine ve uygun şekilde onlarla etkileşim kurmalarına olanak tanır.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol