Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Huawei P60 İddialı Geliyor: İşte Özellikleri

Huawei P60 ve P60 Pro modellerinin nasıl görüneceğini ve nasıl teknik özellikler sunacağını öğrendik. Her iki cihaz da kameraları ile şov yapacak.

Huawei, amiral gemisi P serisini yenileyecek. Huawei P50 serisi 2021’in sonlarında tanıtıldı ve yeni Huawei P60 serisinin bu yıl Mart ayında tanıtılacağı bildirildi. Resmi bir duyuru öncesinde, birkaç sızıntı ana cihazın ve Pro modelin temel özelliklerini ortaya çıkardı. İkilinin geliştirilmiş kameralar, daha iyi ekranlar ve daha büyük bataryalarla geleceğini öğrendik.

Söylentilere göre, Huawei P60 Pro’nun 3200 x 1440 çözünürlüğe sahip 6.6 inç 120Hz BOE üretimi OLED panel ile geleceği ortaya çıktı. Ekran, 1920Hz yüksek frekanslı PWM karartmayı destekleyecek. Ekran ayrıca 32 MP çözünürlüğe sahip bir öz çekim kamerasına da ev sahipliği yapacak. Arka tarafta, akıllı telefonun 50MP ana kamera (IMX888), 50MP ultra geniş açılı lens ve 64MP telefoto sensör tarafından yönetilen üçlü bir kamera ünitesi yer alacak.

Huawei P60 Teknik Özellikleri

Huawei P60 İddialı Geliyor: İşte Özellikleri

Pro modelini bir kenara bırakırsak, ana modelin de kamerası oldukça iddialı olacak. Digital Chat Station‘a göre P60, IMX789 ve IMX888 olmak üzere iki yeni sensörle gelecek. Bu sensörlerin her ikisi de 1/1.4 diyafram değerinde 50 MP çözünürlük sunacak. İki telefonun da Mate 50 Pro’ya benzer şekilde değişken açıklıklara sahip olduğu da iddia edildi.

İki telefondaki kameralar, optik sistemlere, mekanik yapılara, görüntüleme teknolojisine ve görüntü işlemeye odaklanan şirket içi XMAGE görüntüleme sistemini temel alacak. P60 Pro’nun Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga setinden güç alacağı da bildirildi ancak yonga setinin 4G versiyonu kullanılacak.

Son olarak, her iki model de 100 Watt kablolu ve 50 Watt kablosuz şarjlı 5.500mAh batarya kullanacak. Her iki akıllı telefonun da uydu bağlantısını desteklemesi ve ekranda Kunlun sertleştirilmiş cama sahip olmasını da bekliyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.