Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Huawei İşlemci Fabrikası Kuracak!

Akıllı telefon ve bilgisayar denildiğinde akla ilk gelen markalardan olan Huawei işlemci fabrikası kuruyor.

Son zamanlarda gelen sızıntılara göre Huawei, Çin’de yeni bir fabrika üretim tesisi kurmayı planlıyor. Yeni tesis, SMIC (Semiconductor Manufacturing International Corp) ile ortaklaşa inşa edilecek ve on milyarlarca dolara mal olacak.

Haber, akıllı telefon ve telekomünikasyon tabanlı devin Shenzhen’de yeni bir fabrika sitesi kuracağını iddia eden Çin Medya raporlarından geldi. Bilmeyenler için bahsedecek olursak SMIC, Çin’in en büyük mobil işlemci üreticisidir.

Huawei SMIC ile Ortak Oldu

Huawei

Böylece marka, SMIC’in yarı iletken üretim teknolojisindeki uzmanlığından ve kendi çip tasarım yeteneklerinden yararlanacak. Özellikle marka, finansman yoluyla yarı iletken yeterliliğini artırmaya yardımcı olmak için TSMC’nin işbirliği için tedarik zincirine bel bağlamayacak. Ek olarak HuaweiCentral tarafından sızdırılan raporda “Son zamanlarda akıllı telefon üreticisi Çin’de bir fabrika inşa etmeye yardım etmek için SMIC ile ortaklık kurdu.” diye belirtildi. 

Ayrıca, şirketin şu anda birincil odak noktasının, seri üretim seviyelerine ulaşmak için bol miktarda ekipman ve tesis kaynağı elde etmek olduğunu da sözlerine ekledi. Bu nedenle, Huawei “TSMC Alliance” üyeleri ile iş ortaklığı da yapacak. Bu da, seri üretime girme süresini kısaltırken aynı zamanda fabrikasını kurmayı hızlandırmaya yardımcı olacaktır. Peki siz bu popüler akıllı telefon üreticisinin yaptığı yeni hamle hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.