Huawei Haritalar Servisi İçin TomTom İle Ortaklık Kurdu

Huawei haritalar servisi için TomTom ile anlaşma sağladı.

Amerika Birleşik Devletleri ile yaşadığı sorun yüzünden zor günler geçiren Huawei, zor günleri geride bırakma için yeni ortaklıklar kurmaya devam ediyor. Huawei şimdi de haritalar servisi için önemli bir ortaklık kurdu. 

Huawei’nin Google Play Servislerini ve Google uygulamalarını kaybetmesinin ardından Huawei akıllı telefonları için Huawei kendi servislerini geliştirmeye başladı. Kendi servislerini kısa bir süre içerisinde duyuracak olan Huawei, Hollanda merkezli TomTom ile harita servisi için ortaklık kurduğunu açıkladı. Yeni Huawei modellerinde kullanılacak olan haritalar servisinde artık navigasyon uygulamaları olarak TomTom haritaları kullanılacak. 

TomTom sözcüsü Reemco Meerstra, açıklama yaparak, anlaşmanın bir süre önce tamamlandığını ancak halka duyurulmadığını söyledi. Huawei’nin bu hamleleriyle birlikte Google servislerinin yerini doldurup doldurmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Benzer Bir Yolu Apple’da İzlemişti

Teknoloji devi Apple WWDC 2012 etkinliğinde duyurduğu iOS 6 işletim sistemi ile Google haritalar servisini işletim sisteminde kullanmaya başladı ve kendi haritalar servisini geliştirmeye başladı. Apple Haritalar servisi için Hollanda merkezli TomTom ile ortaklık kurmuştu. Başlangıçta çok eleştirilen Apple Haritalar servisi zaman içerisinde çok gelişmişti. Apple’ın bu hamlesinin ardından benzer bir hamle de Huawei’den geldi. Huawei’nin bu politikasının başarılı olup olmayacağını ise zaman içerisinde göreceğiz. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol