Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Huawei FreeBuds 5 Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Türkiye'de de satışa sunulan FreeBuds 5i isimli bütçe dostu kulaklığın ardından Huawei, FreeBuds 5 isimli premium kablosuz kulaklıklarını tanıttı.

Spring Flagship etkinliğinde bir dizi yeni ürünü piyasaya sürmenin yanı sıra Huawei, FreeBuds 5 TWS kulaklığı da duyurdu. İlk olarak 2021’de çıkış yapan FreeBuds 4’ün halefi olarak gelen yeni akıllı kulaklıkların kutudan çıkar çıkmaz neler sunduğunu öğrenmek için cihazın sunduğu teknik özelliklerine ve fiyatına yakından bakıyoruz.

Huawei FreeBuds 5, akıllı kıvrımlara ve parlak kaplamaya sahip yarı kulak içi bir tasarıma sahip. Kullanıcılar, kulaklıkların gövdesine dokunarak çeşitli işlevleri gerçekleştirebiliyor. Bu arada kulaklık IP54 sertifikası ile hem toza hem suya dayanıklı olduğu için spor veya yağmur altında kullanım gibi şartların tümüne dayanıklı olarak karşımıza çıkıyor.

Huawei FreeBuds 5 Özellikleri ve Fiyatı

Huawei FreeBuds 5 Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Ses açısından yeni kablosuz kulaklık, 11 mm’lik bir sürücü birimi ile geliyor. Kullanıcının kulağının şekline göre daha iyi gürültü azaltma sağlayabilen bir kulak kanalı uyarlamalı algoritmasının yanı sıra hibrit gürültü engelleme özelliğine sahip üç mikrofon ile karşımıza çıkıyor. Aramalarda net kalite için yapay zeka ile arama gürültüsünü azaltma da kullanıyor.

TWS kulaklıklar, üç uzamsal ses modu ve çift HD ses sertifikasına sahip. Ses cihazı ayrıca ultra geniş bantlı bir işitme optimizasyon algoritması ile birlikte geliyor. Huawei FreeBuds 5, gürültü engelleme etkin ve devre dışı bırakılmış olarak sırasıyla 5 saat ve 3.5 saat sunduğu iddia edilen 42mAh’lik bir hücre tarafından desteklenen her bir kulaklıkla birlikte 505mAh pil ünitesi ile çalışıyor.

Kulaklık, USB-C üzerinden hızlı şarjın yanı sıra kablosuz şarjı da destekliyor. Huawei’nin yeni nesil kablosuz kulaklığı, çoklu cihaz bağlantısı, ses paylaşımı ve düşük gecikme modu için destek sunuyor. Huawei FreeBuds 5’in fiyatı ise 132 dolar olarak açıklandı. TWS kulaklıklar Gümüş, Beyaz ve Turuncu renkleriyle satılıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.