Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Housemarque’ın Yeni Oyunundan Önemli Bilgiler

Geliştirici Housemarque, yeni oyunuyla ilgili birkaç detay paylaştı. Geliştirilen oyun Returnal karakteri Selene'nin hikayesinin devamı olmayacak.

Housemarque, bir sonraki oyununun Returnal’den kesilen fikirler ve anlatımlar içereceğini söyledi. Returnal, PS5’in en iddialı ve en iyi oyunlarından biri. Selene’nin macerası yakın zamanda yeni bir mod, Sisyphus Kulesi ve yanınızda bir arkadaşınızla Atropos’un uzaylı sürüsünü üstlenmenize izin veren bir kooperatif modu ile genişletildi.

Son zamanlarda geliştirici, bir sonraki oyununun Returnal’in devamı olmayacağını doğruladı. Bunun yerine, ekip şu anda yepyeni bir marka üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor. Oyunla ilgili ayrıntılar şu anda çok az ancak Housemarque’ın tasarımcısı Eevi Korhonen’e göre, başlangıçta Returnal için planlanan ancak oyuna dahil olmayan kavramlar yeni markada kullanılacak.

Housemarque’ın Yeni Oyunu Yine Uzayda Geçebilir

Housemarque

Korhonen, “Yeni bir ekiple yeni bir motorda yeni bir platform oluşturmanın ne kadar büyük olacağını tam olarak bilmiyorduk. Oldukça önemli öğrenim süreçlerinden geçtik. Ancak bunu başardık ve şimdi Returnal gibi bir efsaneyi nasıl oluşturacağını bilen bir ekibimiz var.” dedi. Ayrıca tasarımcı, böyle hızlı tempolu bir oyunda hikaye oluşturmanın ne kadar zor olduğundan da bahsetti.

Selene’in hikayesinin devam etme olasılığı sorulduğunda Korhonen, başka bir yorucu uzay yolculuğuna katılacağımızı doğrulamadı ancak bunu inkar da etmedi. Sadece güldü ve “Bunun hakkında çok fazla yorum yapamam. Ama çocuklar bu yılın başlarında orijinal bir marka üzerinde çalıştığımızı söylediler.’‘ dedi. Yani bu da demek oluyor ki mekanımız uzay olsa bile karakterlerimiz farklı olabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.