Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

House of the Dragon Sezon Finali Fragmanı Yayınlandı

House of the Dragon sezon finali için geri sayım başladı. 9. bölümün sonunda hayranlar, çıkacak iç savaş için heyecanlandı.

House of the Dragon sezon finali zaman geçtikçe yaklaşıyor. The Black Queen isimli 10. Bölüm fragmanı yayınlandı ve görünüşe göre Targaryen iç savaşı başlıyor. Bu yüzden dizinin en büyük savaşı yolda gibi görünüyor. 9. bölümde Rhaenys, Aegon’un ejderhası Meleys ile taç giyme töreninde “The greens senin için ve çocukların için geliyor.” diye uyarıldı. Daemon uyarının devamında, “Hightowers’a diz çökemezsiniz. Onlar doğuştan hakkınızı çaldılar.” diye ekliyor.

9. bölümde Rhaenyra ve müttefikleri, Rhaenyra’nın en büyük oğlu Jacerys’i ve kardeşi Lucerys’i The greens ile savaşmaya ikna etti. Bu sırada Daemon, Bronze Fury olarak da bilinen ejderha Vermithor’u uyandırmaya gitti ve ona High Valyrian dilinde şarkı söyleyerek evcilleştirmeyi ümit etti. 100 yaşındaki Vermithor bir zamanlar Rhaenrya’nın büyük büyükbabası Kral Jahaerys’e aitti. Jaehaerys’in ölümünden beri ejderhanın bir binicisi olmadı ve ejderha Dragonstone’daki ininde kaldı.

House of the Dragon Büyük Bir Savaşla Gelecek

House of the Dragon

Ayrıca 9. bölümde Rhaenys’in Red Keep’ten kaçmasına yardım eden Sör Erryk’in, Rhaenyra’ya bağlılık yemini ettiğini görüyoruz. Ayrıca Emma D’arcy’nin Targaryen varisi, Dragonstone’da Otto Hightower ile buluşuyor. Targaryen varisi, Daemon’ın çaldığı ejderha yumurtasını almak için 2. bölümde aynı yere gelmişti ancak bu sefer karakterler aynı tarafta yer alıyor.

House of the Dragon, pazar günleri HBO ve HBO Max‘te yayınlanıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.