Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

House of the Dragon Rekorla Başladı

Game of Thrones dizisinin yüzlerce yıl öncesini anlatan House of the Dragon, HBO tarihinin en büyük lansmanına imza attı. 21 Ağustos'ta yayınlanan birinci bölüm, yaklaşık 10 milyon kişi tarafından izlendi.

HBO, efsanevi dizisi Game of Thrones‘un sona ermesinden üç yıl sonra aynı evrende geçen yeni dizisi House of the Dragon‘u izleyicilere takdim etti. George R. R. Martin’in Ateş ve Kan isimli romanına dayanan fantastik seri, pazar günü HBO Max platformunda gösterime girdi. House of the Dragon 1. bölüm, HBO tarihinin en büyük prömiyerini gerçekleştirdi.

Şirket tarafından aktarılan dahili verilere göre 21 Ağustos’ta HBO ve HBO Max’te yayınlanan dizi, 9.986 milyon izleyiciye ulaştı. Amerikalı medya devi, pazar gecesindeki rakamların toplam brüt izleyicinin yalnızca yüzde 20 ila yüzde 40’ını oluşturduğunu belirtiyor. Sevilen HBO dizisi Euphoria’nın ikinci sezonunun birinci bölümü yaklaşık üç haftada 13,1 milyon seyirci tarafından izlenmişti. House of the Dragon’un, sadece bir haftada bu rakamı geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

İlk Bölüm, Yaklaşık 10 Milyon Kişi Tarafından İzlendi

House of the Dragon nereden izlenir

Dizi, yayın hayatına başlamasıyla birlikte Twitter’ın trendler listesinde 14 saat boyunca bir numarada kaldı. Discovery birleşmesi nedeniyle sancılı bir dönemden geçen Warner Bros., 90 milyon dolar harcadığı Batgirl dahil birçok projesini iptal etme kararı almıştı. Tepki çeken adımlar atan şirket, House of the Dragon‘un ilk günden ulaştığı izleyici sayısı ile biraz olsun nefes almış gibi görünüyor.

Game of Thrones’taki olayların 200 yıl öncesini konu alan dizi, Targaryen Hanedanı‘nı ve ejderhaları yok oluşa götüren iç savaşı konu alıyor. Dizinin yeni bölümleri her pazar HBO ve HBO Max’te yayınlanacak. Birçok kişi, House of the Dragon nereden izlenir diye merak ediyor. Streaming platformunun bu sene içinde Türkiye’ye giriş yapması planlanıyordu, ancak yeniden yapılanma kararı sonrasında ülkemizdeki faaliyetler süresiz olarak askıya alındı. Gelecekte ne olacağını görmek için beklemekten başka çaremiz yok.

House of the Dragon Fragmanı

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.