Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

House of the Dragon Ne Zaman ve Nerede Yayınlanacak?

Game of Thrones'un öncesini anlatacak olan House of the Dragon için heyecanlı bekleyiş sürerken, merak uyandıran dizinin ne zaman çıkacağını ve hangi platformda yayınlanacağını sizlerle paylaşıyoruz.

House of the Dragon Ne Zaman – Game of Thrones’un sekizinci sezonu ile veda ettiğimiz Westeros’a geri dönmeye hazırlanıyoruz. George R. R. Martin’in aynı adlı romanından televizyona uyarlanan efsanevi dizi, destansı yolcuğunu Mayıs 2019’da yayınlanan ve büyük bir infial yaratan final bölümü ile sonlandırdı. Fakat ikonik fantezi evreni farklı olay ve karakterleri konu alan yan dizileri ile daha da genişleyecek.

Bu spin-off’lardan ilki olan House of the Dragon, Targaryen Hanedanı‘nın geçmişini ekranlara taşıyacak. Dizi, Martin’in Targaryen tarihine odaklanan iki romanından ilki olan Fire & Blood‘a dayanıyor. Game of Thrones’ta anlatılan olaylardan yüzlerce yıl önce geçen seri, 300 yıllık Targaryen hükümdarlığının ilk kralı olan Aegon’un, Westeros’un yedi krallığından altısını birleştirdiği dönemi kapsıyor. Ayrıca Targaryen iç savaşına, yani “Ejderhaların Dansı”na da tanıklık edeceğiz.

House of the Dragon Ne Zaman?

house of the dragon ne zaman

Aegon’un egemenliğinden bir asırdan fazla bir süre sonra bu savaş sırasında ejderhaların soyu tükendi. Ta ki 150 yıl sonra Daenerys Targaryen‘ın üç yumurtasından çıkana kadar. Peki, House of the Dragon ne zaman? Yeni Game of Thrones dizisi hangi platformda yayınlanacak? Oyuncu kadrosunda Olivia Cooke, Matt Smith, Emma D’Arcy ve Steve Toussaint gibi isimlerin olduğu spin-off, sadece bir ay sonra izleyici karşısına çıkacak.

Tarihler 21 Ağustos’u gösterdiğinde, House of the Dragon 1. bölüm yayınlanacak. Peki, hangi platformda? İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizi, streaming platformu HBO Max‘te gösterime girecek. Abonelik servisinin 2022’nin sonlarına doğru Türkiye’ye giriş yapması planlanıyordu, ancak çalışmalar askıya alındı. Yani House of the Dragon başladığında HBO Max resmi olarak ülkemizde faaliyette olmayacak. Platformun bir noktada ülkemize gelmesi bekleniyor, ancak bunun ne zaman olacağı şimdilik bilinmiyor.

House of the Dragon Fragmanı

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.