Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

House of the Dragon Artırılmış Gerçeklik Oyunu Geliştirildi!

Heyecanla beklenen Game of Thrones dizisi House of the Dragon'un Artırılmış Gerçeklik (AR) oyunu geliştirildi. DracARys uygulaması şu anda App Store ve Google Play Store mağazalarından ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Game of Thrones’tan yüzlerce yıl öncesini anlatacak olan House of the Dragon, önümüzdeki ay izleyici karşısına çıkacak. Dizinin yayınlanacağı platform olan HBO Max, heyecanı diri tutmak için kullanıcıların kendi sanal ejderhalarına sahip olabilecekleri tamamen ücretsiz bir Artırılmış Gerçeklik (AR) oyunu olan House of the Dragon: DracARys‘i piyasaya sürdü.

Her ejderha kullanıcısına özel olacak ve büyüdükçe, sahibinin onunla olan etkileşimlerine göre kendi görünümünü ve mizacını geliştirecek. Kullanıcılar ayrıca özelleştirilmiş bir ses tanıma sistemi aracılığıyla ejderhalarına komuta etmek için uygulamadan Valyriaca kelimeler öğrenebilecekler.

House of the Dragon DracARys Yayınlandı

House of the Dragon DracARys

HBO Max, evcil ejderhaların “muazzam boyutlara ulaşacaklarını” ve dünyanın dört bir yanındaki diğer kullanıcıların etkileşim kurması için dünyayı dolaşabileceklerini söylüyor. George R.R. Martin’in Fire & Blood adlı romanına dayanan House of the Dragon, 21 Ağustos‘ta başlayacak. Fantastik dizi, Targaryen Hanedanı’na odaklanacak.

Ücretsiz DracARys uygulaması, şu anda 19 ülkede App Store ve Google Play Store mağazalarından indirilebiliyor. Listede ne yazık ki Türkiye yer almıyor, ancak oyunun ilerleyen bir tarihte başka ülkelerde de piyasaya sürülmesi bekleniyor. HBO Max ve Technicolor Creative Studios ortaklığında geliştirilen uygulama, Unity oyun motorunu ve Niantic’in Lightship AR teknolojisini kullanıyor.

Variety’nin haberine göre HBO Max’in dijital inovasyon direktörü Victor Pineiro, Game of Thrones hayranlarının DracARys ile kişiselleştirilmiş bir etkileşim kuracağını ve Westeros dünyasını daha fazla keşfedeceğini belirtti.

House of the Dragon Fragmanı

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.