Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

House of the Dragon 2. Sezon Çekimleri Başlıyor!

House of the Dragon 2. Sezon çekimlerinin ne zaman başlayacağı nihayet belli oldu. Film & Television Industry Alliance‘ın yapım listesine göre çekimler 6 Mart 2023‘te Londra ve İspanya’da başlayacak. Yine aynı kaynağa göre, Alan Taylor’ı da yönetmen koltuğunda görüyoruz.

Alan Taylor, The Sopranos’un birkaç bölümünü ve onun ön filmi The Many Saints of Newark’ın yönetmenliğini yapmanın yanı sıra, orijinal Game of Thrones dizisi için toplam yedi bölümün yönetmenliğini yaptı; 1. sezonda Ned Stark’ın (Sean Bean) trajik kaderiyle tanıştığı bölüm de bunlara dahil. Bu yüzden, yeni sezon için beklentilerimiz bir hayli yüksek.

House of the Dragon 2. Sezon Ne Zaman?

House of the Dragon 2. Sezon Ne Zaman

Dizinin baş yöneticisi Ryan Condal daha önce 2. sezonda daha fazla “aksiyon” olacağını ve “İzleyicilerimiz, Game of Thrones’un orta sezonlarından beklediği ritimlere ulaşacak. Evreni [daha yavaş tempolu 1. sezonda] ortaya koyduk.” ifadelerini kullandı. Görünüşe göre, evreni ve karakterleri daha yakından tanımamızı sağlayan ilk sezondan sonra, ikinci sezonda aksiyon tavan yapacak.

Game of Thrones’tan yaklaşık 200 yıl önce geçen dizi, Ejderhaların Dansı olarak bilinen nihai Targaryen iç savaşı olarak bildiğimiz, Rhaenyra (Emma D’Arcy) ile siyahlar ve Alicent (Olivia Cooke) ile yeşiller arasındaki kişisel ve politik çatışmaları konu alıyor. İlk sezonun 10. bölümündeki olaylardan sonra Targaryen Hanesi ile Hightower Hanesi arasındaki gerilim hat safhadayken, House of the Dragon 2. Sezon’da kesin olarak bir çatışma başlamasını bekliyoruz.

Tabii ki ikinci sezon için henüz bir yayın tarihi mevcut değil. House of the Dragon’un yeni sezonunun yayınlanmasını beklerken, Game of Thrones benzeri diziler listemiz ile oyalanabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.