Hood: Outlaws & Legends İnceleme

Hood: Outlaws & Legends özünde sağlam bir çok oyunculu soygun oyunu ve mücadele etmek için harika bir kötü adam var ancak oyun derinlikten yoksun.

Assassin’s Creed gibi, gardiyanları indirmenin ve ağaç tepelerini aşmanın ne kadar eğlenceli olabileceğini gösteren oyunlarla, Hood: Outlaws & Legends gibi bir oyunun ortaya çıkması sadece bir zaman meselesiydi. Efsanevi karakterlerin üzerinde karanlık ve cesur bir hava yaratan Hood: Outlaws & Legends, büyümek için bolca alana sahip benzersiz bir çok oyunculu stil uygulamayı başarmış. Sorun, temel oyunun derinlik eksikliği ve oynama süreniz arttıkça devam etme isteğinizin azalması.

blank

Hood: Outlaws & Legends, her biri Robin Hood ve her zamanki yoldaşlarının kaba bir çevirisi olan dört oynanabilir karakter sunuyor bizlere. Marian, başlıklı bir Robin’in yanında yaylı tüfek kullanan bir avcı, John balyozuyla kapıları kıran bir savaşçı ve Tooke, duaları iyileştirici sihre ve ateşli bir topuza dönüştürebilme yeteneğine sahip bir büyücü. İşin garibi, oyun oyuncuların her bir kahramandan birden fazlasını seçmesini engellemiyor, bu da çevrimiçi bir oyunda dört Robin’in üç John ve bir Marian’a karşı karşıya gelebileceği anlamına geliyor. Bu durum, karaktere özgü yetenekleri uzun vadede daha az anlamlı hale getirdiği için hayal kırıklığı yaratan bir seçim olmuş. John, belirli kapıları açabilen tek karakter ancak her zaman başka bir yol var çünkü bir takımın ona sahip olacağının garantisi yok.

Hood: Outlaws & Legends için yayınlanan lansman modu, bir hazine sandığını güvenceye almak için beş farklı haritada gizlice geçen iki takıma sahip. Her tur, sadece The Sheriff’in rastgele yerleştirilmesiyle işleri değiştirerek oldukça benzer şekilde oynanış sunuyor. Bu kötü adam, Hood’un en iyi özelliklerinden biri. Kötü adamımız Dead by Daylight’tan fırlamış gibi görünen, yükselen bir zırhlı figür. Yolunu geçmeye cesaret eden herhangi bir oyuncuyu yok etmekten ve bir oyuncu kaçarsa küfür etmekten hoşlanıyor. Sherriff’i tüm rakip takımın yoluna çekmek ve onların dağılmasını izlemek, hem harika bir stratejik hareket hem de ilerlemelere kaos eklemenin komik bir yolu olmuş.

The Sheriff, üçüncü taraf bir kale muhafızları grubu olan ve aynı zamanda sorun yaratan The State’in lideri. Harita etrafında gizlice dolaşmayı başaramayan takımlar, hedefe doğru koşarken onları takip eden büyük bir asker grubunu toplayabiliyor ancak çok az direnç gösteriyor. Hood: Outlaws & Legends, döngü kendi başına yeterince değişken olmadığı için The Sheriff gibi oyunu değiştirmek için daha fazla faktör kullanmış. Yalnızca göze çarpmayan kozmetik ödüllerin kilidini açmaya adanmış oyun içi ilerleme, bu sorunu çözmek için fazla bir şey katmamış. Hood: Outlaws & Legends’ta oyuncuları diğer birçok çok oyunculu oyuna karşı ikna etmeye yetecek kadar mekanik yok.

Hood: Outlaws & Legends bir şekilde genişletilirse, temel oyun onu destekleyecek kadar sağlam. Her karakterle dövüşmek hızlı ve ölümcül hissettiriyor ve menzilli karakterler, yakın dövüş uzmanlığı olan herhangi biriyle karşı karşıya kaldıklarında uygun şekilde sınıf dışı kalıyor. Her karakter, zor durumlarda kendilerini beladan kurtarabilecek tek bir el bombası tarzı eşyaya sahip. Burada da daha fazla çeşit görmek güzel olurdu çünkü konuşlandırılabilir tuzaklar eklemek işlemlere daha fazla strateji ekleyebilirdi. Yeterince uzun sürmese bile, burada bulunan tüm mekaniği ve haritaları öğrenirken çok eğlenilecek.

blank

Hood: Outlaws & Legends Sonuç:

Hood: Outlaws & Legends için en büyük sorun, yetersiz içerik sunması. Burada sağlam bir oynanış mekaniği var ama başka pek bir şey yok. İster karakter listesi, ister harita dizisi veya her tur boyunca oynanış seçenekleri olsun, bu oyun hayal gücünü yakalamak için yeterli değil. Çok yakın gelecekte büyük bir yükseltme olmazsa, oyuncular bu oyunu kısa süre içerisinde unutacaktır. Size tavsiyem oyuna sağlam bir güncelleme gelmeden başlamamanız yönünde olacak. Eğer Payday gibi oyunları çok seviyorsanız ve illa ki ben soygun yapabileceğim bir oyun arıyorum diyorsanız da bir göz atabilirsiniz. Tabii hatırlatalım oyun 150 TL fiyat etiketi ile satılmakta yani pekte ucuz sayılmaz.

Oyunun sistem gereksinimlerini ise sizinle bu haberimizde paylaştık.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol