Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Honda Elektrikli Arabalarda PS5 Olabilir!

Honda ve Sony, gelecekteki Honda elektrikli araçları için PS5 entegrasyonu hakkında çalışmalara başladı. PS5 içeren elektrikli araçlar, 2025 yılında çıkabilir.

Sony ve Honda işbirliği kapsamında, Honda’nın gelecekteki elektrikli araçlarına PS5 desteği gelebilir. Eğer bu entegrasyon gerçekleşirse, arabanız hareket halindeyken resmen konsol oyunu oynayabileceksiniz. Financial Times‘a verdiği bir röportajda Honda Mobility başkanı Izumi Kawanishi, PS5‘i arabalara entegre etmenin mümkün olduğunu söyledi. Planlanan bu entegrasyon, Honda’nın Tesla gibi diğer elektrikli modellerle rekabet etmesini sağlayacak eğlenceli araba planının bir parçası.

Kawanishi, açıklamasının devamında “Sony insanları harekete geçiren içerik, hizmet ve eğlence teknolojilerine sahip. Bu varlıkları mobiliteye uyarlıyoruz ve bu, Tesla’ya karşı en büyük gücümüz” dedi. Sony Honda Mobility CEO’su Yasuhide Mizuno, gelecekteki donanımın hayallerdeki eğlenceyi yakalayabileceğini belirtti. 2025’te piyasaya sürülmesi beklenen bu yeni modellerin eğlence içeriği, ardından devam edecek üretimlerin ayrılmaz bir parçası haline gelecek.

Otonom Sürüşlerde PS5 Keyfi Yaşanacak

PS5

Sony ve Honda ortak proje kapsamında bu yılın başlarında işbirliklerini duyurdu ve Kawanashi, planlarının bir kısmının otonom sürüş konusundaki yenilikleri içerdiğini söyledi. Tamamen otonom sürüşün henüz mümkün olmadığını belirten başkan, vizyonlarına ulaşmak için önemli ölçüde gelişmeleri gerektiğini itiraf etti.

Elektrikli otomobil pazarında, oyun oynamayı sürüşlere entegre eden şirketler zaten var. Tesla sahipleri 1991’deki Sonic the Hedgehog gibi klasikleri oynayabilirken, Model X ve Model S arabaları The Witcher 3‘ü çalıştırmak için yeterince güçlü donanıma sahip. Ayrıca arabanın içindeki eğlence seçenekleri arasında mini karaoke bile bulunuyor. Şirket ayrıca yakın zamanda, araçları için Steam bağlantısını da test etmeye başladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.