Hollanda ve Belçika’da Artık CS: GO Kasaları Açılamayacak

Hollanda kumar öğeleri içeren oyunları ülkede istemiyor.

Yeni bir Counter-Strke: Global Offensive güncellemesi yayınlanırken, artık Hollanda ve Belçika’da yaşayan oyuncular popüler FPS yapımında yer alan loot box kasalarını kullanamayacaklar.

Bilindiği gibi bir süre önce Hollanda yetkili kurumları bir açıklama yapmıştı ve özellikle DOTA 2, CS GO ve FIFA 18 gibi oyunlarda yer alan loot box sisteminin aleni şekilde kumara girdiğini ifade etmişti. Yetkili kurumlar yapımcı firmalara loot box sistemlerini kaldırmaları için belli bir süre tanımış, aksi takdirde bu oyunlara erişimin tamamen engelleneceğini ifade etmişti.

Her ne kadar Valve bu konuda Hollandalı ve Belçikalı otoritelere yasal itirazlarını sürdürse de bunlar kabul edilmedi ve oyunlarda yer alan loot box sistemi kumar olarak kabul edildi. Dağıtıcı firma ise bu karar üzerine CS: GO’da yer alan açılabilir kasaları bu ülkelerde tamamen kaldırmaya karar verdi.

Aslına bakarsanız benzer tedbirler bir süredir uygulanıyor. Hollanda’da Nisan ayında 10 tane loot box yer alan oyun tamamen kapatılmıştı. Bu iki Avrupa ülkesi loot box sistemleri konusunda katı davranırken, ilerleyen zamanlarda başka ülkelerin de benzer kararlar alıp almayacağı merak konusu.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>