Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hogwarts Legacy’nin Konsol Grafik Seçenekleri Açıklandı

Warner Bros, PS5 ve Xbox Series X/S'de Hogwarts Legacy'ye dahil edilmesi planlanan performans modlarıyla ilgili resmi detayları yayınladı.

Warner Bros, Hogwarts Legacy‘ye dahil edilmesi planlanan PlayStation 5 ve Xbox Series X/S performans modu seçenekleriyle ilgili ayrıntıları resmi olarak yayınladı. En yeni Harry Potter oyunu, bu seri için şimdiye kadar yayınlanan en büyük oyun olacak ve geliştirici Avalanche Software, PS5 ve Xbox Series X/S donanımının sınırlarını zorlayacak.

Yine de, çözünürlük ve çerçeve hızını dengelemek kolay değil. Bu nedenle Hogwarts Legacy, diğer birçok AAA konsol oyunu gibi performans seçeneklerine sahip olacak. Tabii ki oyunun geliştirme sürecinin sancılı olduğu gerçeğini de göz ardı etmemek gerek. Oyun, ilk olarak 2022’ye ve ardından da 2023’e ertelenerek birkaç gecikme yaşadı ancak kesin çıkış tarihi nihayet belli oldu.

Hogwarts Legacy Grafik Seçenekleri

Hogwarts Legacy'nin Konsol Grafik Seçenekleri Açıklandı

Ayrıca, Avalanche Software şimdi platforma bağlı olarak oyunun grafik seçeneklerini ve çıkış önceliklerini de yayınladı. Oyun ilk olarak PC, PS5 ve Xbox Series X/S piyasaya sürülecek ve bunu diğer platformlar takip edecek. Bu, umarız çok daha optimize edilmiş ve etkileyici bir PS5 ve Xbox Series X/S deneyimi yaşamamızı sağlayacaktır ancak kesin konuşmak için erken.

PS5 ve Xbox Series X/S için performans modları, Hogwarts Legacy oyuncularının grafiksel aslına uygun tercihlerini seçmelerine olanak tanıyacak. Hogwarts Legacy ile ilgili ilginç olan şey ise Avalanche Software’in, birden fazla performans modu olacağını söylemesi oldu. İki seçenek kare hızı odaklı olacak. Diğer iki seçenek ise 60 FPS Performans Modu ve 30 FPS Sadakat Modu olacak.

Avalanche’ın planladığı diğer performans modları henüz onaylanmasa da, ne olabileceklerini hayal etmek zor değil. 4K çözünürlüğü hedefleyen bir performans modu ve 1080p çözünürlükte 120 FPS hedefleyen bir mod olması mümkün. Belki de ışın izleme veya açık dünya çizim mesafesi gibi belirli görsel özelliklere bağlı başka modlar olacaktır.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.