Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hogwarts Legacy’deki Büyü ve Yan Görev Sayısı Belli Oldu

Bu yılın en çok beklenen oyunlarından Hogwarts Legacy'de 100'den fazla yan görevin ve kullanılabilir 26 büyünün olacağı bildirildi. Toplam hikaye uzunluğunun ise 120 saati bulacağı açıklandı.

Hogwarts Legacy çıkış tarihi yaklaştıkça, oyuna dair ayrıntılar da gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. İlk olarak Harry Potter kitaplarında tanıştığımız dünyada geçen RPG oyunu, bizleri tanıdık ve yeni konumlarda büyüleyici bir yolculuğa çıkaracak. En ince ayrıntısına kadar özelleştireceğimiz kendi karakterimizle birlikte 1800’lerin Hogwarts’ını keşfederken, büyü yapacağız, çeşitli iksirler üreteceğiz ve yeteneklerimizi geliştireceğiz.

Avalanche Software tarafından geliştirilen Hogwarts Legacy’de kaç tane büyünün olacağı merak ediliyordu. PlayStation 5 için yayınlanan oyun önizlemesinden bazı önemli bilgiler öğrendik. Buna göre Harry Potter RPG’sinde kullanılabilir 26 büyü olacak. Ana hikayedekilerin yanı sıra oyuncuları tam 150 yan görev ve çok sayıda mini oyun bekliyor. Oyun ayrıca farklı sezonlar, gece / gündüz döngüsü ve dört farklı zorluk seçeneği de içerecek.

Hogwarts Legacy’de 26 Büyü Olacak

Hogwarts Legacy hikayesi

Peki, Hogwarts Legacy kaç saat olacak? Oyun toplamda 120 saat sürecek, ancak bunun sadece ana hikaye mi olacağı henüz bilinmiyor. Eğer değilse, yan görevlerle birlikte çok daha uzun bir deneyim yaşayabiliriz. Aranızda, bu kadar uzun bir oyun için 26 büyünün az olduğunu düşünen okurlarımız olabilir. Bu noktada bazı muğlaklıklar var. Zira bu sayı, büyülerin geniş bir yetenek ağacında dallanıp budaklanması halinde daha da artabilir.

Ek olarak, oyuncuların kullanabilecekleri 4 slot olacak. Bu slota koydukları 4 büyünün de birbiri ile kombosu var. 26’nın 4’lü kombinasyonu olarak düşününce ortaya 15 bine yakın büyü çıkıyor. Hogwarts Legacy’de iksir gibi büyünün de craft edilip edilemeyeceği ise henüz bilinmiyor. Fakat muhtemelen oyuncuların böyle bir şansı olmayacak.

Hikaye Uzunluğu 120 Saati Bulacak

Hogwarts Legacy büyü

GamesRadar ile konuşan oyunun anlatı yönetmeni Moira Squier, hikaye ve yan görevlerin, oyuncuların yaptıkları seçimlere göre şekilleneceğini söyledi. 100’den fazla yan görevin ana hikayenin gidişatını değiştirme potansiyeline sahip olduğunu belirten Squier, “Bir yan görevde biriyle etkileşim kurmak, ana hikayede onlarla nasıl etkileşim kurduğunuzu etkileyecektir. Oyuncunun bu görevleri tamamlamayı seçtiği sıra, hikayelerini ve oyunlarını etkileyecektir. Her şey birbirine bağlı olacak” dedi.

Öte yandan, oyunda iyi ve kötü bir büyücü olmanızı değerlendiren bir ahlak sistemi olmayacak. Bu da, Harry Potter kitaplarında ve filmlerinde Azkaban hapishanesine düşülmesine yol açan Affedilmez Lanetler’in (Avada Kedavra, İmperio ve Crusio) kullanılabileceği anlamına geliyor. Bununla birlikte bu lanetler kullanıldığında karakterler görsel ve işitsel olarak tepki verecek. Fakat bunu yaptıkları için herhangi bir ceza almayacaklar. Harry Potter romanlarının çok basit bir iyiye karşı kötü hikayesi olduğu göz önüne alındığında, oyunun bu lanetlere karşı kayıtsız kalması epey ilginç.

İlgili Yazılar

Hogwarts Legacy Game Pass’te Var Mı?

Hogwarts Legacy’den 11 Dakikalık Oynanış Videosu

Harry Potter İzleme Sırası Nasıl Olmalı?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.