Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hogwarts Legacy’de Oyun İçi Satın Alım Olmayacak

Hogwarts Legacy, avantajlar için oyun içi satın alımları kullanan son açık dünya RPG'lerinden farklı olarak oyun içi satın alım içermeyecek.

Hogwarts Legacy‘nin oyun içi satın alımları kullanmayacağı ve oyundaki tüm içeriğin taban fiyat üzerinden erişilebilir hale geleceği onaylandı. Donanım, silah ve kozmetiklerin ödeme duvarlarının arkasına kilitlendiği açık dünya RPG oyunlarında, oyun içi satın alımlar giderek daha yaygın hale geldi. Bu, premium oyun içi para birimini karşılayamayanlar veya oyun ödülleri olarak yüksek seviyeli öğeler kazanmayı tercih eden oyuncular için üzücü bir hal aldı.

Geliştiricilerden gelen uzun bir sessizliğin ardından Hogwarts Legacy için yeni bilgiler ortaya çıktı. İlk olarak 2020 sonbaharında duyurulan oyunun yeni oynanış görüntüleri yayınlandı. Oyuncular benzersiz bir karakter yaratabilecek, ikonik bir Harry Potter evinde yaşayabilecek ve 19. yüzyılın sonlarında bir ortamda Hogwarts’ın arazisini keşfedebilecek. Neyse ki, oyuncuların temel oyunu satın aldıktan sonra içerik için ek ücret ödeme konusunda endişelenmelerine gerek kalmayacak.

Hogwarts Legacy’de Hiçbir Ek Ödeme Olmayacak

Hogwarts Legacy

Geliştirici Avalanche Software’in Topluluk Yöneticisi, Chandler Wood tarafından paylaşılan bir Twitter gönderisinde “Hogwarts Legacy’de oyun içi satın alım yok” ifadelerini kullandı. Açıklama, hayranların iksir yapımı için zamanlayıcı sistemleri ve oyunda gösterilen diğer mekanikler hakkında sorular sormaya başlamasının ardından geldi.

Premium parasız oyun deneyiminin onaylanması, oyuncuların halihazırda oyunda bulunan öğelerle görevleri tamamlayabilecekleri ve ilerlemenin büyük olasılıkla özel jetonlar yerine beceri seviyelerine ve öğelere bağlı olacağı anlamına geliyor. Son yıllarda oyun içi satın alımlar, oyun camiasında tartışmalı ve yaygın bir varlık haline geldi. Fortnite, Pokémon GO ve Pokémon Unite gibi oynaması ücretsiz oyunlar, premium para birimi alımlarıyla çıkmaza girdi ve çoğu durumda gerçek para harcamak, oyunculara isteksiz veya yapamayan oyunculara karşı belirgin bir avantaj sağlıyor. Oyun içi satın alımları Hogwarts Legacy’nin dışında tutma seçimi, tüm geliştiricilerin veya yeni RPG oyunlarının başarıyı ödeme duvarlarının arkasına kilitlemeyeceğine dair umut verici bir hatırlatma.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.