Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hogwarts Legacy, Resmi Olarak 2023’ün En Çok Satan Oyunu!

Warner Bros. Games'in Harry Potter RPG'si, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom'ı resmi olarak geride bırakarak 2023'ün en çok satan oyunu oldu.

Avalanche Software tarafından geliştirilen Hogwarts Legacy, her ne kadar The Game Awards’ta istediği sonucu elde edemese de, ticari açıdan olağanüstü bir başarıya imza attı. Warner Bros. Interactive Entertainment başkanı David Haddad, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada Harry Potter RPG’sini ‘2023’ün en çok satan oyunu’ olarak tanımlamıştı.

22 milyon kopya sattığı bildirilen oyunun, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom‘ı resmi olarak geçip geçmediği çok merak ediliyordu. Bugün, Nintendo’nun 2023 mali yılına dair finansal bilançosunu açıklamasıyla birlikte kafalardaki soru işaretleri de cevap buldu. Yeni Zelda oyununun dünya çapında 20,28 milyon adet sattığını belirten şirket, bir anlamda Hogwarts Legacy’e tacını giydirmiş oldu.

Hogwarts Legacy, 1,7 Milyon Farkla Zelda’yı Geçti

hogwarts legacy zelda

Ocak ayında araştırma firması Circana tarafından Hogwarts’ın ABD’de birinci, Zelda’nın ise beşinci olduğu teyit edilmiş olsa da, Nintendo‘nun oyunlarının dijital satışlarını finansal sonuçları dışında yayınlamaması nedeniyle, hem fiziksel hem de dijital olarak hesaba katıldığında dünya çapındaki satışlarda Hogwarts Legacy’yi geçebileceği tahmin ediliyordu, ancak böyle olmadı.

Hogwarts Legacy‘nin şubat ayında piyasaya sürüldüğünü, Tears of the Kingdom’ın ise üç ay sonra mayıs ayında ve sadece Nintendo Switch’te piyasaya sürüldüğünü belirtmekte yarar var. Başlangıçta PS5, Xbox Series ve PC için çıkan Harry Potter oyunu, daha sonra eski nesil konsollara ve Nintendo Switch’e de geldi. Zelda, toplam satışlarda Hogwarts’ın gerisinde kalsa da, sadece tek bir platformda 20 milyon kopyayı geçmesi göz ardı edilemeyecek bir başarı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.