Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hogwarts Legacy PS4 ve Xbox One Sürümleri Ertelendi

Hogwarts Legacy' Nintendo Switch PS4 ve Xbox One için ertelendi. Son nesil sürümler artık Nisan ayında, Switch varyantı ise Temmuz ayında piyasaya sürülecek.

Warner Bros. Interactive Entertainment bugün Hogwarts Legacy‘yi bir kez daha erteledi ancak oyunun yeni nesil sürümleri bu durumdan etkilenmedi. Bunun yerine erteleme, PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerini 4 Nisan 2023’e itti ve Nintendo Switch sürümü ise 25 Temmuz 2023’e kadar ertelendi.

Önceden, son nesil sürümlerin, PS5, Xbox Series X/S ve PC yinelemeleriyle birlikte 10 Şubat’ta piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Bugünkü erteleme, eski konsollara sahip Harry Potter hayranlarını hayal kırıklığına uğratacak olsa da, son nesil donanım için henüz hazır olmayan bir oyun örneği için Cyberpunk 2077’den başkasına bakmanıza gerek yok.

Hogwarts Legacy Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Hogwarts Legacy

Bu son değişiklik, geliştirici Avalanche Software’e Harry Potter temalı oyunu eski sistemler için cilalaması için zaman tanıyacak. Warner Bros. başlangıçta büyücü oyununu 2021 lansmanı için planladı ancak daha sonra bu yıla ve nihayet 2023’e erteledi. Oyun 7 Şubat’tan itibaren, PS5, Xbox Series X/S veya PC için yayında olacak ancak Deluxe sürüm sahipleri 72 saat erken oynayabilecek.

Hogwarts Legacy, 1800’lerde geçen bir açık dünya aksiyon RPG oyunu olacak. Harry Potter kitaplarındaki ve filmlerindeki olaylardan önceki yüzyılda özel olarak yaratılmış bir Hogwarts öğrencisi olarak oynuyorsunuz. Büyücü dünyasının gizli bir gerçeğini ortaya çıkarmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkarken iksirler yapacak, büyüler öğrenecek ve arkadaşlar edineceksiniz.

Warner Bros., oyunun yazar JK Rowling’den yeni bir hikaye olmadığını ancak orijinal vizyonuna sadık kalmasını sağlamak için ekibiyle işbirliği yaptığını belirtti ancak JK Rowling’in görüşlerinin aksine oyunda LGBT karakterler yaratabileceksiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.