Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Harry Potter RPG’si Hogwarts Legacy’nin Oynanış Videosu Yayınlandı

Harry Potter evreninde geçen rol yapma oyunu Hogwarts Legacy'den ilk oynanış videosu yayınlandı. 1800'lü yılları konu alan RPG, sihir ve macera dolu bir serüven vaat ediyor.

Dün gece gerçekleşen PlayStation State of Play‘de heyecanla beklenen Hogwarts Legacy oynanış videosu paylaşıldı. İlk kez 2020 yılına tanıtılan Harry Potter RPG’sine dair kapsamlı bir bakış imkanı sunan Warner Bros. Games, ikonik evrenin hayranlarını fazlasıyla heyecanlandırdı.

Son derece geniş bir açık dünyada geçeceği belirtilen Hogwarts Legacy, Harry Potter serisiyle ilgili olmasına rağmen, birçok yönden benzersiz olacak. 19. yüzyılda geçen rol yapma oyunu, kitaplar ve filmlerdeki en önde gelen karakterlerin çoğuna yer vermeyecek. Ayrıca doğrudan seriye bağlı olmayacak ve Quiddich gibi geçmiş Harry Potter oyunlarındaki unsurları içermeyecek.

Hogwarts Legacy Bu Sonbaharda Çıkacak

Hogwarts Legacy oynanış videosu

Bunun yerine, oyuncular kendi özel sihirbazlarını veya cadılarını yaratabilecek, dört Hogwarts hanesinden birini seçebilecek ve iksir yapımı, tılsımlar ve bitki bilimi gibi sihir becerileri geliştirebilecekler. Anlayacağınız Hogwarts Legacy, tam anlamıyla gerçek bir Harry Potter RPG‘si olacak. PlayStation State of Play sırasında daha önce bilinmeyen yeni içeriklerin yanı sıra heyecan verici birkaç oyun mekaniği de gösterildi.

Oyuncular, Hogwarts’ta beşinci sınıfta olan bir öğrencinin rolünü üstlenecek ve kitaplarda görülen derslerin çoğuna katılmak zorunda kalacaklar. Örneğin; öğrenciler, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersinde birbirleriyle düello yapacak. Bunun yanı sıra oyunda Hogwarts, Hogsmeade ve Forbidden Forest gibi ikonik yerleri daha yakından keşfetme şansı yakalayacağız.

Hogwarts Legacy Oynanış Videosu

20 dakikalık Hogwarts Legacy oynanış videosu, Harry Potter RPG’sinde keşfedilecek ne kadar çok şey olduğunu ve karakter özelleştirmesinin oynanışa etkisini ortaya koyuyor. Ayrıca daha önce Harry Potter serisinde bilinmeyen yeni sihir türleri ve filmlerde değinilmeyen yeni yerler de oyunda olacak. Avalanche Software tarafından geliştirilen Hogwarts Legacy, 2022 sonbaharında PC, PlayStation ve Xbox için çıkacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.