Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Hogwarts Legacy’nin Devam Oyunu Geliştirilme Aşamasında!

Geliştirici Avalanche Software'ın Hogwarts Legacy'nin devam oyunu için çalışmalara başladığı bildirildi.

Yıllarca süren meraklı bekleyişin ardından şubat ayında piyasaya sürülen Hogwarts Legacy, hiç tartışmasız 2023 yılının en iyi oyunlarından biri konumunda. Bizleri Harry Potter filmleri ve kitaplarında tanıştığımız dünyaya geri götüren rol yapma oyunu, ikonik büyücülük okulunun 1800’lü yıllarını konu alıyor.

Hogwarts Legacy’nin yakaladığı beğeni düzeyi ve ticari başarının ardından devam etmesine kesin gözüyle bakılıyordu ki, bugün gelen haberler bu beklentilerin karşılık bulduğunu gösteriyor. Twitter kullanıcısı @MyTimeToShineH, “Kaynaklarım, Hogwarts Legacy 2’nin yapım aşamasında olduğunu doğruladı” dedi.

Hogwarts Legacy 2 İçin Çalışmalar Başladı

hogwarts legacy 2

Avalanche Software tarafından geliştirilen Harry Potter RPG‘si, 10 Şubat’taki lansmanından sonraki iki hafta içinde 12 milyondan fazla kopya sattı ve 850 milyon dolarlık küresel satış geliri elde etti. Warner Bros. Games, oyunun lansman sırasında satış oranının yüzde 256’ya ulaştığını açıklamıştı. Oyun, Mayıs 2023 itibarıyla PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC’de 1 milyar doların üzerinde kazanç sağladı.

Hogwarts Legacy’nin başarısı göz önüne alındığında Avalanche Software ve Warner Bros. Games‘in devam halkasına yeşil ışık yakması pek de şaşırtıcı bir gelişme olmasa gerek. Yine de bu haber, ikinci oyunu iple çekenleri epey mutlu edecektir. Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch ve PC’de mevcut olan Hogwarts Legacy, 7 Eylül’e kadar Steam‘de yüzde 30 indirimle 489,30 TL’ye satılıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.