Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hobbit Üçlemesi Netflix’e Geliyor: İşte Tarih

Yüzüklerin Efendisi evreninde geçen Hobbit üçlemesi, Netflix'e geliyor. İşte filmlerin platforma eklenecekleri tarih.

Yüzüklerin Efendisi filmlerindeki olayların öncesinde geçen Hobbit serisi, Netflix’e geliyor. Beklenmedik Yolculuk, Smaug’un Çorak Toprakları ve Beş Ordunun Savaşı olmak üzere üç filmin tamamı 14 Ekim’de platformun kütüphanesine eklenecek. LOTR serisi zaten Netflix’te yer alıyordu. Şimdi Hobbit’in de eklenmesiyle birlikte aynı anlatıda geçen tüm yapımlar izleyicilerle buluşmuş olacak.

Hobbit filmleri, tıpkı diğer LOTR filmleri gibi Peter Jackson tarafından yönetildi. 2012-2014 yılları arasında vizyona giren fantastik seri, eleştirmenlerden ve izleyicilerden bazı olumsuz yorumlar almasına rağmen ticari açıdan inanılmaz bir başarı yakaladı. Yapımı yaklaşık 765 milyon dolara mal olan Hobbit üçlemesi, dünya çapında 2.916 milyar dolar gişe hasılatı elde etti.

Hobbit Filmleri 14 Ekim’de Netflix’e Ekleniyor

hobbit netflix

Şimdiye kadar yapılmış en büyük ve en etkili film serilerinden biri olarak kabul gören Yüzüklerin Efendisi serisi ise dünya çapında 2.991 milyar dolar kazandı. J. R. R. Tolkien’in ikonik fantezi evrenine dayanan her iki üçleme de tüm zamanların en yüksek hasılat yapan film serileri arasında yer alıyor.

Hobbit filmleri, çıkış tarihi olarak olmasa da kronolojik olarak Yüzüklerin Efendisi filmlerinin önünde yer alıyor. 2012’de vizyona giren Hobbit: Beklenmedik Yolculuk, Bilbo’nun, büyücü Gandalf ve ejderha Smaug’a ev sahipliği yapan Yalnız Dağ’daki kayıp şehirlerini geri almak isteyen bir cüce çetesi ile çıktığı macerayı konu ediniyor.

Üçleme, Yüzüklerin Efendisi’nin Öncesinde Geçiyor

hobbit üçlemesi

2013’teki Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları’nda Thorin liderliğindeki cüceler, Bilbo ve Gandalf şehri geri alma görevlerine devam ediyor. 2014 yılında üçlemeyi sona erdiren Hobbit: Beş Ordunun Savaşı’nda ise orklar, cüceler, elfler, insanlar ve hatta dev kartallar savaşa hazırlanırken, Bilbo gücü elinde tutmak isteyen Thorin ile mücadele eder.

Dilerseniz, Yüzüklerin Efendisi izleme sırası rehberimizden seriyi nasıl kronolojik olarak seyredebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ufak bir not olarak ekleyelim: Amazon Prime Video’da yayınlanan Güç Yüzükleri dizisi, hem Yüzüklerin Efendisi hem de Hobbit filmlerinin öncesinde Númenor Çağı’nda (İkinci Çağ) geçiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.