Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hızlı ve Öfkeli 10 Ne Zaman Çıkacak? Konusu ve Oyuncuları

Tüm zamanların en ikonik serilerinden Hızlı ve Öfkeli, 2001 yılında başlayan serüvenini iki kısımdan oluşan 10'uncu filmiyle sonlandıracak. Peki, hikayenin finaline kadar uzaklıktayız? Oyuncu kadrosunda kimler var? İşte şimdiye dek öğrendiğimiz her şey!

Hızlı ve Öfkeli 10 ne zaman çıkacak? Ünlü aktör Vin Diesel’in liderliğindeki ikonik seriyle tanışalı 20 yılı aşkın bir zaman oluyor. Maceranın başladığı 2001 yılından bu yana her biri gişe rekorları kıran dokuz farklı film izledik. Serinin iki spin-off’u Tokyo Drift ve Hobbs ve Shaw da dahil edildiğinde 6,6 milyar dolar gişe hasılatı yapmış bir evrenden bahsediyoruz. Fakat her güzel şey gibi Hızlı ve Öfkeli serisinin de bir sonu olacak.

Hızlı ve Öfkeli 10, aksiyon klasiğinin iki bölümden oluşan ilk filmi olacak ve destansı hikayeye unutulmaz bir final yaşatacak. Nisan 2022’de, stüdyo ile yaşadığı fikir ayrılıklarından dolayı yönetmen koltuğundan ayrılan Justin Lin, yerini Fransız sinemacı Louis Leterrier‘e devretti. Bildiğiniz gibi John Cena, Dom’un uzun süredir kayıp olan kardeşi Jakob olarak Hızlı ve Öfkeli evrenine giriş yaptı. İlk kez Tokyo Drift’te tanıştığımız Han (Sung Kang) ise sürpriz bir şekilde geri döndü.

Bu iki ismin haricinde, son olarak Dwayne Johnson ile Hobbs ve Shaw’da izlediğimiz Jason Statham da ‘son bir dans için’ geri dönmeyi bekliyor. Hızlı ve Öfkeli 10 ne zaman çıkacak Türkiye’de çok merak ediliyor. Bu yazımızda, vizyon tarihi, oyuncu kadrosu, hikaye ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şeyi bir araya getirdik. O halde lafı daha fazla uzatmadan ayrıntılara geçelim.

Hızlı ve Öfkeli 10 Ne Zaman Çıkacak?

hızlı ve öfkeli 10

Hızlı ve Öfkeli 10, 19 Mayıs 2023 tarihinde vizyona girecek. Filmin, başlangıçta 2 Nisan 2021’de sinemalarda olması planlanmıştı, ancak koronavirüs salgınıyla nedeniyle yaşanan gecikmeler, yayın takviminde değişikliğe neden oldu.

Dominic Toretto karakteriyle unutulmazlar arasına giren Vin Diesel, geçtiğimiz nisan ayında yaptığı açıklamada Fast X olarak anılan devam filminin çekimlerine başladıklarını duyurmuştu. Sürpriz bir ertelenme olmadığı takdirde bu yılın mayıs ayında bir sonraki Hızlı ve Öfkeli filmini izleme şansı yakalayacağız.

Hızlı ve Öfkeli 10 Fragmanı Yayınlandı Mı?

hızlı ve öfkeli 10 ne zaman

Dört gözle beklenen Hızlı ve Öfkeli 10 fragmanı ne yazık ki henüz yayınlanmadı, ancak çok yakında filme ilk bakışı atacağımızı tahmin ediyoruz. Diesel, kısa süre önce Instagram‘dan paylaştığı fotoğrafın altına fragmanın şubat ayında çıkacağını yazdı. Çıkış tarihine sadece birkaç ay düşünüldüğünde geç bile kalındığını söyleyebiliriz! Hızlı ve Öfkeli 10 fragmanı yayınlandığında, filmin hikayesine dair önemli ayrıntıların gün yüzüne çıkmasını bekliyoruz.

Hızlı ve Öfkeli 10 Konusu Ne Olacak?

hızlı ve öfkeli 10 konusu

Geçtiğimiz yılın başında, DC’de Aquaman’i canlandıran Jason Momoa‘nın filmin kötüsü olacağına dair söylentiler çıktı. Dolayısıyla, kendisini Charlize Theron’un canlandırdığı Cipher’in ekibinde görürsek şaşırmayacağız. Neredeyse kesin olan bir diğer hikaye noktası da Han ve Deckard Shaw hakkında olacaktır.

Hızlı ve Öfkeli 9’un post-credits sahnesinde ikisi yüz yüze gelmişti. Hayalet görmüşe benzeyen Deckard, Tokyo Drift’te Han’ı öldürmeye çalışmıştı. Bunun kolayca affedilecek ya da unutulacak bir şey olmadığını düşünerek, ikili arasında ayrı bir çekişmeye şahit olabiliriz. Son olarak Nathalie Emmanuel’in canlandırdığı Ramsey karakterinin Hızlı ve Öfkeli 10’da daha kilit bir rolde olacağı tahmin ediliyor.

Hızlı ve Öfkeli 10 Oyuncuları

hızlı ve öfkeli 10 oyuncuları

Hızlı ve Öfkeli 10’da kemik kadronun tamamı geri dönecek. Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris ‘Ludacris’ Bridges, Jason Statham ve Sung Kang, Jordana Brewster, ilk akla gelen isimlerden. Serinin demirbaşlarından biri haline gelen Dwayne Johnson, Diesel ile yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle filmde oynamayacak. İkili, 2017’deki sekizinci filmdeki tartışmalarından bu yana kavgalı.

Yukarıda da söylediğim gibi Jason Momoa’nın kadroda olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Son olarak, Marvel evreninde Captain Marvel karakterini canlandıran Oscar ödüllü aktris Brie Larson‘ın da filmde yer alacağı açıklanmıştı. Oyuncu kadrosuna aşağıdan göz atabilirsiniz:

 • Vin Diesel: Dom Toretto
 • Michelle Rodriguez: Letty Ortiz
 • Tyrese Gibson: Roman
 • Chris ‘Ludacris’ Bridges: Tej
 • Jason Statham: Deckard Shaw
 • Jordana Brewster: Mia Toretto
 • Nathalie Emmanuel: Ramsey
 • Sung Kang: Han
 • Charlize Theron: Cipher
 • Jason Momoa
 • Brie Larson
 • Hellen Mirren: Queenie
 • Michael Rooker: Buddy

Hızlı ve Öfkeli 10 oyuncuları arasına yeni isimler eklendikçe bu listeyi güncelleyeceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.