Hızlı ve Öfkeli 10 Vizyon Tarihi Değişti

2023 yılında izleyicilerle buluşacak olan Hızlı ve Öfkeli 10'nun vizyon tarihi değişti. Film, 7 Nisan'dan 19 Mayıs'a kaydırıldı.

Hızlı ve Öfkeli 10 çıkış tarihi değişti. Başlangıçta 7 Nisan 2023’te piyasaya sürülmesi planlanan serinin sondan bir önceki bölümü, altı hafta ileriye kaydırıldı. Universal Pictures, ertelemeye dair herhangi bir neden sunmadı.

Serinin yıldızları Vin Diesel, Sung Kang, Chris Bridges, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Nathalie Emmanuel ve Michelle Rodriguez’in onuncu film için geri dönmesi bekleniyor. Ayrıca Hızlı ve Öfkeli 9’un sonundaki after credit sahnesi, Jason Statham‘ın da geri dönebileceğine işaret etmişti.

hızlı ve öfkeli 10 ne zaman çıkacak

İkonik serinin bir sonraki filmi iki bölümlü olacak ve çekimleri Ocak 2022’de başlayacak. Justin Lin, Hızlı ve Öfkeli 10’un birinci ve ikinci bölümünü yönetmek için bir kez daha yönetmen koltuğuna oturacak. Ünlü sinemacı, 2006’da Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Drift’ten başlayarak ve en son çıkan Hızlı ve Öfkeli 9 dahil olmak üzere şimdiye kadar seride beş film yönetti.

Koronavirüs salgını nedeniyle vizyon tarihi bir yıldan fazla ertelenen dokuzuncu devam filmi, açılış hafta sonunda 70 milyon dolar gişe hasılatı yaptı ve 2019 yapımı Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi’nden bu yana en iyi başlangıca imza atan film olmayı başardı. Hızlı ve Öfkeli 9, vizyonda kaldığı süre boyunca küresel çapta 726,2 milyon dolar hasılat elde etti.

Hızlı ve Öfkeli 10 Ne Zaman Çıkacak?

hızlı ve öfkeli 10

İki bölümden oluşacak olan Hızlı ve Öfkeli 10’un ilk kısmı 19 Mayıs 2023 tarihinde vizyona girecek. Kült seriye destansı bir final yaşatacak olan ikinci bölümün ise 2024 yılında yayınlanması planlanıyor. Vin Diesel, 2016’da The Fate of the Furious’un çekimleri sırasında sorun yaşadığı Dwayne Johnson‘a Hızlı ve Öfkeli 10’a yer alması yönünde çağrı yapmıştı.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol