Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sadece Bir Haftada 90.000 Call of Duty Oyuncusu Banlandı

Yeni bir ban dalgası daha gerçekleştiren Activision, geçtiğimiz hafta 90.000 Call of Duty hesabının yasaklandığını duyurdu.

Activision, Call of Duty hilecilerine göz açtırmamaya devam ediyor. Dönem dönem başlattığı ban dalgaları sonucu yüz binlerce hesabı oyun dışına iten Amerikalı firma, bunların bir yenisini geçtiğimiz hafta gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada, sadece bir hafta içinde 90.000 Call of Duty oyuncusunun banlandığı bildirildi.

Bu yasaklamaların serinin tüm oyunları içi geçerli olduğunu belirtelim. Hangi oyundan ne kadar hesabının banlandığını bilmemekle birlikte, çoğunluk büyük ihtimalle Warzone ve Vanguard‘dan olsa gerek. Activision, yasağa yol açan gerekçeler hakkında bir açıklama yapmadı, ancak muhtemelen hile, bilgisayar korsanlığı ve diğer manipülasyon biçimlerini kullanan hesaplar kapatıldı.

Hileciler Ayıklanmaya Devam Ediyor

call of duty hile

Activision, 2021’de Call of Duty: Vanguard ve Warzone için Ricochet Anti-Cheat adlı yeni ve son derece gelişmiş bir hile önleme yazılımını devreye aldı. Çekirdek düzeyince çalışan sunucu taraflı bir program olan Ricochet, bu yönüyle bazı gizlilik endişelerine yol açmıştı. Activision, yazılımın yalnızca Warzone başlatıldığında çalıştığını ve sadece Call of Duty ile ilgili bilgilere eriştiğini söylüyor.

Öte yandan konsol ve PC’de oynaması ücretsiz bir battle royale oyunu olan Warzone, mobil cihazlara da gelecek. Android ve iOS için yerel olarak geliştirilen oyun, mevcut platformlardan bağımsız olacak. Call of Duty Warzone Mobile’ın çıkış tarihi ve resmi adı hakkında henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.