Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hideo Kojima’ya Göre Bu Yılın En İyi Animesi Blue Eye Samurai

Death Stranding'in yönetmeni Hideo Kojima, Netflix'in Blue Eye Samurai isimli yapımı "yılın en iyi animesi" olarak nitelendirdi

Death Stranding’in yönetmeni Hideo Kojima, Netflix animesi Blue Eye Samurai için övgü dolu sözler sarf etti. Ünlü Japon oyun yönetmeni, resmi X hesabından yaptığı bir açıklama ile bu yapımı “yılın en iyi animesi” olarak tanımladı. Animeyi Spider-Man: Into the Spider-Verse ve Arcane gibi yapımlarla kıyaslayan yönetmen, yapımcıları tebrik etti.

Yönetmen, “Her şey çok güzel! Şüphesiz yılın en iyi animesi! Animasyonun genel anlayışını aşan görsel bir çalışma! İntikam alan iblis bir iblis mi yoksa samuray mı? Gerçekten bir canavar mı? Tema ve mesaj basit. Karakterler de iyi tasarlanmış! İlk başta Ringo, Taigen ve Akemi’den emin değildim ancak geçmişleri anlatıldıkça onlara karşı giderek daha fazla sempati duymaya başladım ve onları çekici buldum. Şiddetle tavsiye ediyorum!” ifadelerini kullandı.

Hideo Kojima’nın Favori Animesi

Hideo Kojima, Ona Göre Bu Yılın En İyi Animesini Açıkladı

17. yüzyılda Japonya’nın Edo döneminde geçen Blue Eye Samurai, dört beyaz adama karşı intikam dolu, kana bulanmış bir göreve çıkan, olağanüstü kılıç ustalığına sahip karma ırklı bir rōnin olan Mizu’yu konu alıyor. Tokugawa şogunluğu tarafından ülke sınırlarının kapatılmasına rağmen, Batılılardan oluşan dörtlü yasa dışı bir şekilde ülkede kalmaya devam ediyor ve bunlardan biri de onun tecavüzcü babası olabilir.

Hideo Kojima‘nın bayıldığı animenin seslendirme kadrosunda ise Everything Everywhere All at Once’dan Stephanie Hsu, Darren Barnet, Kenneth Branagh, Brenda Song, George Takei, Randall Park ve Maya Erskine gibi isimler yer alıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.