Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hidden Path: Dungeons and Dragons Oyununu İptal Etmedik

Hidden Path, iptal edildiği söylenen Dungeons and Dragons oyunu hakkında açıklama yaptı ve oyunun halen geliştirilme aşamasında olduğunu açıkladı.

Hidden Path Entertainment, Dungeons and Dragons oyununun, yayıncı Wizards Of The Coast tarafından iptal edildiği haberlerini yalanladı. Bağımsız stüdyo, 2021 yılında Wizards Of The Coast ile Dungeons & Dragons evreninde geçen AAA açık dünya, üçüncü şahıs, tek oyunculu bir RPG oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurarak büyük beklenti yaratmıştı.

Tüm bunların yanı sıra, Blomberg tarafından dün paylaşılan bir raporda, Wizards Of The Coast‘un Jabberwocky kod adlı dahili bir proje ve geliştirme aşamasında olan diğer iki harici oyun da dahil olmak üzere en az beş habersiz oyunu iptal ettiği iddia edildi. Rapor ayrıca, Forgotten Realms’da bir Dungeons & Dragons oyun seti üzerinde çalışan OtherSide Entertainment ile birlikte iptallerden etkilenen bağımsız stüdyolardan biri olarak Hidden Path adını verdi.

Dungeons and Dragons Oyunu Hala Yolda

Dungeons and Dragons Oyunu

Hasbro’nun sahibi olduğu şirket yaptığı açıklamada, Wizards Of The Coast’un hala “dijital oyunları kullanmaya kararlı. Mevcut markalarımızı geliştirmekle stratejik olarak uyumlu oyunlara odaklanmak için uzun vadeli portföyümüzde bazı değişiklikler yaptı ve kitlemizi genişletme veya kitlemizi meşgul etme konusunda umut vaat eden oyunlara odaklandı” ifadelerini kullandı.

Yukarıdaki açıklamanın hemen ardından konuşan Hidden Path, Dungeons and Dragons oyununun bu süreçten etkilenmediğini açıklayarak iptal haberlerini yalanladı. Resmi Hidden Path Twitter hesabı, “Merhaba millet, hatayı düzeltmek istedik. Wizards ile destansı D&D projemiz hala devam ediyor. Aslında, şu anda ekibimize katılmaları için yetenekli kişileri işe alıyor ve arıyoruz.” ifadeleri ile duruma netlik kazandırdı.

Stüdyo şu anda kıdemli bir grafik mühendisi ve bir animasyon yönetmeni de dahil olmak üzere bir dizi rol için işe alım yapıyor, bu yüzden projenin iptal edilmemiş olması mantıklı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.