PUBG Mobile

Takip Et
9.5

Mükemmel

8.9

Kullanıcı

Herkesin Bilmesi Gereken PUBG Mobile Taktikleri

Son hayatta kalan olmak için bilmeniz gereken Pubg Mobile taktikleri hazırladık. Sizde her maç kazanma şansınızı artırmak istiyorsanız doğru yere geldiniz.

Her maçı kazanmanız için bilmeniz gereken PUBG Mobile taktikleri derledik. En iyi olmak ve her maçta ilk on arasına adınızı yazdırmak için bu bilgileri mutlaka öğrenin.

Pubg Mobile en iyi grafik ayarlarından, mutlaka bilmeniz gereken ince ayrıntılara kadar her şeyi sizler için derledik. Hızlı rank kasmak isteyenler için Pubg Mobile rank kasma taktikleri de hazırladık. Gelin lafı daha fazla uzatmadan rehberimize geçelim.

Pubg Mobile Taktikleri – 2021

PUBG Mobile taktikleri

Pubg Mobile’a Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken Detaylar

Evet, Pubg Mobile taktikleri çok önemli ancak oyuna başlamadan önce yapmanız gerekenler de işinizi çok kolaylaştıracak. Hızla oyuna adapte olmanıza yardımcı olmak için, PUBG Mobile‘da en iyi şekilde oyuna başlamanızı sağlayacak taktikleri ve ayarları aşağıya sıraladık.

 • Başlayacağınız cihazı akıllıca seçin: Misafir olarak oynayabilir, PUBG Mobile‘da oturum açmak için Facebook veya Twitter’ı kullanabilirsiniz. Facebook veya Twitter hesabınıza oyunu bağladıktan sonra verilerinizi senkronize edebilirsiniz. Böylece tüm ilerlemenizi kaybetmeden başka bir telefona veya tablete geçebilirsiniz.
 • Telefonunuzu hazırlayın: PUBG Mobile zorlu bir oyun ve telefonunuzun en iyi durumda olması gerek. Telefonunuzda ihtiyacınız olmayan her şeyi kaldırın, arka planda çalıştırmış olabileceğiniz diğer tüm uygulamalardan çıkın. Batarya tasarrufunu kapatın, veri tasarruflarını kapatın, en iyi deneyim için gece modunu kapatın. Otomatik parlaklığı da kapatmak isteyebilirsiniz, oyun sırasında ekranı karartabilir ve bu nedenle çok iyi göremeyebilirsiniz. Oyun modunuz mevcutsa mutlaka açın.
 • İnternet bağlantınızı ayarlayın: Burada yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok, ancak gecikmesiz bir deneyim için PUBG sunucularıyla iyi bir bağlantıya ihtiyacınız var. Mobil ağ genellikle değişken bir hıza sahip olacak, bu nedenle hızlı bir Wi-Fi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ağ hızınızı Speedtest gibi bir şey kullanarak test edin ve başka biri 4K içerik izliyorken oyunu oynamaktan kaçının.
 • Kulaklığınızı bağlayın: PUBG Mobile harika bir ses mekaniğine sahip ve genellikle telefonunuzdaki hoparlörler hakkını vermez. Daha sürükleyici bir deneyim için kulaklıklarınızı bağlayın. Bu, size yaklaşan düşmanı belirlemenize yardımcı olacak.
PUBG Mobile taktikleri

Mutlaka bilmeniz gereken Pubg Mobile taktikleri anlatımımıza geçmeden önce önemli bilgiler vereceğiz. Oyuna başladığınızda, tüm ayarları değiştirebileceğiniz, oyun türünüzü seçebileceğiniz, arkadaşlarınızı organize edebileceğiniz, ödülleri talep edebileceğiniz ve envanterinizi yönetebileceğiniz lobiye gireceksiniz. Son güncellemelerde bu, lobiyi her sayfada daha az karmaşık hale getirmek için oyun, sosyal ve mağaza olmak üzere üç farklı alana bölündü. Oyun ayarlarına, lobideki ana (orta) ana ekrandan erişilebilirsiniz.

 • Kare hızı nasıl ayarlanır?: Sağ alt köşedeki yukarı oka, ardından menüden Ayarlar’a ve ardından Grafikler’e dokunun. Burada kare hızı ayarlarını bulacaksınız. Oyunu oynarken kasıyorsa, bu ayarı düşük seçmek isteyebilirsiniz. Güçlü bir telefonunuz varsa, yüksek kare hızı size avantaj sağlayacak.
 • Grafik seviyesi nasıl ayarlanır?: İlk oturum açtığınızda size sorulacak, ancak ayrıntıları yönetmek için PUBG Mobile grafik seviyesini de ayarlayabilirsiniz. Daha yüksek grafikler net görmenize yardımcı olacak ancak bu performansınızı da olumsuz etkileyecek. Bununla ve kare hızıyla oynayın, oyunun sorunsuz çalışıp çalışmadığını ayarlayın. Bu arada otomatik ayar da seçebilirsiniz, bu size en uygun ayarı sunacak.
 • HDR seçeneğini etkinleştirin: Bu seçenek grafik bölümünde, dürüst olmak gerekirse, devreye girdiğinde büyük bir fark görmedik ancak etkinleştirebilirsiniz.
 • İhtiyacınız olan içeriği indirin: Oyuna başladığınızda içeriğin tamamı indirilmez. İşleri daha sorunsuz hale getirmek için, oynamak istediğinizde oyunda gecikme olmaması için diğer her şeyi indirmek için zaman ayırın. Ayarlar’a gidin ve menünün alt kısmında “İndirilenler”i bulacaksınız. Burada, indirilmekte olan oyun ögelerinin ilerlemesini başlatabilir, duraklatabilir veya kontrol edebilirsiniz.
 • Dürbün hedefinizi ayarlayın: Ayarlar’ı ve ardından Kapsam’ı açın. Burada artı işaretinin rengini değiştirebilirsiniz.
ubg
 • Kan sıçramasını kırmızıya çevirin: Birini vurdunuz ve yeşil bir sis mi gördünüz? Bunu kırmızıya değiştirmek istiyorsanız, Ayarlar, Efekt Ayarları’na gidin ve renkleri değiştirebilirsiniz.
 • Hızlı dürbün geçişini etkinleştirin: Oyundaki silahlar arasında dürbünleri hızlı bir şekilde değiştirme seçeneğiniz mevcut. Bunu envanterde her zaman yapabiliyor olsanız da, Ayarlar > Dürbün bölümüne giderseniz “Hızlı Dürbün Değiştirme” seçeneğini görürsünüz. Bu size kapsamları değiştirmek için tek tuşla dokunma sağlayacak. Bu, örneğin 6x dürbünü keskin nişancı tüfeğinizden saldırı tüfeğinize hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.
 • Aim Assist’i Aç/Kapat: Pubg Mobile taktikleri kısmının önemli bir noktası aslında burası. Oyunun ne kadar zor olmasını istiyorsun? Aim Assist, genellikle doğru yolu işaret ediyorsanız hedefi vurmanıza yardımcı olacak. Ayarlar > Temel içerisinde bulabilirsiniz.
 • Jiroskobu kullanın: Telefonunuzda jiroskop varsa, oyunda görüşünüzü hareket ettirmek için hareketi kullanabilirsiniz. En iyi seçenek, dürbün içindeyken veya silahınızın nişangahını kullanırken nişan almasına yardımcı olmak, o zaman dokunmatiği kullanmak yerine telefonu hareket ettirebilirsiniz. Hızlı tepki vermeniz gerektiğinde çok daha hızlı ve doğal tepki vermenizi sağlayacak. Ayarlar> Temel’e gidin ve sayfanın aşağısındaki jiroskop altındaki seçeneği bulacaksınız.
 • Önemli ipucu: Yukarıdaki oyun ayarları oyun sırasında değiştirilebilir, böylece anında geçiş yapabilir ve sonuçları beğenmezseniz değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte, grafik seviyesini değiştirmek, oyunun yeniden başlatılmasını gerektirecek.
 • Karakterinize kıyafet almak: Pubg Mobile taktikleri içerisinde sayılmaz ama özgüven için önemli. İç çamaşırınızla başlarsınız, ancak envanterinizde kıyafet biriktirebilirsiniz. Mağazada gerçek para ile kıyafet satın alabilir veya BP kazanarak ve sandıkları açarak oynadıkça kıyafetlerin kilidini açabilirsiniz. Bazı kıyafetler geçici, bazıları ise sınırsız.
 • Sohbeti kapatın ve mikrofonu ayarlayın: PUBG Mobile, mikrofonu veya hoparlörü ses için kapatmak veya seviyeleri ayarlamak için kontrollere sahip bir oyun içi ses kanalına sahip. Ayarlar > Ses bölümünde kontrolleri bulacaksınız. Bir aptalın gevezeliğini dinlemek istemiyorsanız, kapatın. Oyuna başladığınızda, kendi mikrofonunuzu ve diğer oyuncuların sesini açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca belirli bir oyuncuyu susturabilirsiniz, ancak ekibiniz için metin sohbetini kapatamazsınız.
 • Kontrolleri değiştirin: Bu çok önemli. PUBG Mobile taktikleri kısmına geçmeden önce bilmeniz gereken en önemli ayar bu olacak. PUBG Mobile, yayan gitmek ve araçlar için farklı kontrollere sahip ve her ikisini de ayarlayabilirsiniz. Ayarlar> Kontrollere gidin ve seçenekleri bulacaksınız. Kendinize uygun ayar yapın.
 • Kontrollerin konum ve boyutunu ayarlayın: Evet, oyun içi kullanıcı ara yüzünü de özelleştirebilirsiniz. Yukarıdaki kontroller alanında bir “özelleştirme” seçeneği mevcut. Burada simgelerin şeffaflığını, boyutunu ve konumunu tercihlerinize göre değiştirme yeteneği ile farklı şemalar oluşturabilirsiniz. Onları hareket ettirmeye başlamadan önce oyunu biraz oynayın.
 • Kontrol ve hassasiyet ayarlarını buluta kaydedin: Değişikliklerinizi buluta kaydedebilirsiniz, yani bunları başka bir cihaza indirebilir ve uygulayabilirsiniz. Kontrol düzenini değiştirirken kaydetme seçeneklerini göreceksiniz, bu şekilde buluta yükleyebilirsiniz. Ardından, aynı alanda bu kurulumu farklı bir cihazda “uygulama” seçeneğine sahip olacaksınız. Duyarlılık için ekranın alt kısmında “Buluta Yükle” seçeneğini bulacaksınız.
PUBG Mobile taktikleri

Mutlaka Bilmeniz Gereken PUBG Mobile Taktikleri

İşte oyunda size birçok avantaj sağlayacak basit ama etkili PUBG Mobile taktikleri, bunları oyununuza adapte etmek size birçok fayda sağlayacak.

Pubg Mobile’da Loot Mekaniği

Loot yapmak söz konusu olduğunda çok verimli olmanız gerekecek. Hızlı kararlar verin ve eşyaları toplamak için fazla zaman harcamayın. Gördüğünüz gibi eşyaları alırken hareket etmeye devam etmek ve ihtiyacınız olmayanları oyunda daha sonra atmak en iyisisi. Bölgenizde düşmanlarınız varsa, hemen bir silah ve biraz koruma alın.

Mermilerinizi İyi Yönetin

Mühimmat yönetmek oyundaki en zor alanlardan bir tanesi. Memnun kalacağınız iyi bir silah seti bulana kadar oyunun ilk birkaç dakikasında her türlü cephaneyi toplayın. Diğer eşyalara yer açmak için gereksiz cephaneleri çantanızdan atmalısınız. Takım arkadaşınızın faydalı bulması ihtimaline karşı, düşürdüğünüz mühimmatı işaretlemenizi de öneririz. Taşıdığınız cephane miktarını sürekli takip edin ve oyunda ilerledikçe düşman kasalarını yağmalamaya devam edin. Ayrıca, savaşlar arasında gecikmeleri önlemek için silahınızı yeniden doldurmaya devam ettiğinizden emin olun.

Kaynaklarınızı Paylaşın

PUBG Mobile taktikleri bireyseldir ancak paylaşmakta çok önemli. Ganimetinizi takım arkadaşlarınızla paylaşmak iyi bir alışkanlık. Kullanmıyorsanız, eşyaları biriktirmenin bir anlamı yok, bunun yerine gerçekten ihtiyacı olabilecek birine verin. Yerdeki eşyaları işaretleyin ve özellikle fazladan cephane, dürbün veya iyileştirme bulursanız takım arkadaşlarınızı bunlar hakkında bilgilendirin.

PUBG Mobile taktikleri

En İyi Grafik Ayarlarını Oluşturun

PUBG Mobile, kaynak kullanımı çok yoğun bir oyun. Çoğu amiral gemisi telefon ve tablet size en yüksek düzeyde grafik sunacak. Tavsiyemiz, ayarlarınızı cihazınız için mevcut olan maksimum kare hızıyla birlikte Pürüzsüz olarak ayarlamanız. Bizim tavsiyemiz oyunu 90 FPS değerinde oynamanız ancak tabii ki, 90 Hz veya daha yüksek bir yenileme hızı ekranıyla gelen bir telefona veya tablete ihtiyacınız olacak. Daha hızlı bir kare hızı, oyunun komutlarınıza daha hızlı yanıt vermesine de olanak sağlayacak.

Kulaklık Kullanmadan Oynamayın

PUBG Mobile, silahlı çatışmalar ve patlamalardan çok daha fazlası. Etrafta gizlenen düşmanlara, özellikle de kamp yapanlara karşı çok dikkatli olmalısınız. İyi bir çift kulaklığa sahip olmak, size yaklaşan düşmanları yürüyerek veya araçlarla duyabilmenizi sağlayacak. Kulaklık kullanmak ayrıca yakınlarda ateşlenen silah sesleri hakkında güzel bir fikir edinmenize yardımcı olabilir, böylece olası bir saldırıya karşı tetikte olabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla oyun oynuyorsanız etkili iletişim için kulaklık şart.

Sesli Komut Ayarlarınızı Yapın

Dediğimiz gibi PUBG Mobile taktikleri bireysel ancak ekip oyunu çok önemli. İkili veya takım olarak oynuyorsanız, takım arkadaşlarınızla aktif olarak iletişim kurmanız gerekecek. Oyun, hızlı bir şekilde erişebileceğiniz ve iletişim kurmayı kolaylaştıran önceden yüklenmiş sesli komutlara sahip. Bu, ekibinizdeki diğer oyuncuların düşmanların, araçların, ganimet ögelerin yerini belirlemesini kolaylaştıracak.

PUBG Mobile taktikleri

Üçüncü Şahıs Görüş Açısından Faydalanın

Bunu yeterince vurgulayamayız, ancak üçüncü şahıs görüşünü kendi yararınıza kullanın. Rakiplerinize saldırmak için acele etmeyin, bunun yerine onları bir duvarın arkasında bekleyin ve size yaklaşmalarına izin verin. Düşmanınıza en savunmasız oldukları ve konumunuzu bilmedikleri anda saldırın. Üçüncü şahıs bakış açısını kullanarak bir düşmanı verimli bir şekilde öldürmek için bir öğrenme eğrisi mevcut.

Önceden Ateş Etmeyi Unutmayın (Pre-Fire Kullanın)

Pubg Mobile taktikleri arasında en sık kullanmanız gereken taktik bu olsun. Düşmanı hedefinize almadan hemen önce ön ateşleme veya ateş etmenin faydaları var. Bunu yaparak, düşmanınızın size saldırması için tepki süresini kısaltmakla kalmaz, mermileriniz daha hızlı ve etkili bir şekilde hedefi bulacak. Bu, yakın mesafeli dövüşler için en iyisi ve sürgüyle çalışan keskin nişancı tüfekleri için geçerli değil.

Ölümcül Silahları Kullanın

Oyun çok çeşitli silahlar sunar ve bazıları işe yaramaz görünse de çok ölümcül olabilir. Av tüfeklerinin veya UZI ve UMP45 gibi bazı SMG silahların yeteneklerini küçümsemeyin. Oyunun ilk aşamalarında cankurtaranınız bu silahlar olacak.

PUBG Mobile taktikleri

Gözetle ve Ateş Et

Özellikle etrafta bir düşman keskin nişancı olduğunu bildiğiniz zaman kendinizi ifşa etmeyin. Temel ayarlar altında bulunan göz atma seçeneğini kullanın. Bu seçenek varsayılan olarak kapalı, bu yüzden etkinleştirdiğinizden emin olun. Peek seçeneği için ek ayarlar mevcut, bu yüzden bunları da deneyin.

Oyunun Başında Güvenli Alana Koşmayın

İlk üç güvenli bölge küçültme çok yavaş gelir ve o kadar da zarar vermez. Güvenli bölgeye girmenize gerek kalmadan ve mavi bölgeden korkmadan bu bölgelerde özgürce dolaşmanızı tavsiye ederim. Mavi bölgeye yakalanırsanız, sağlığınızın çok fazla düşmemesi için tıbbi malzemelerle kendinizi iyileştirmeye devam etmeniz gerektiğini unutmayın. Bu, oyunculara güvenli bölgenin içinde savaşmalarını ve rekabeti azaltmalarını sağlayacak.

Silahlarla Mutlaka Alıştırma Yapın

Eğitim modu size verebileceğimiz en iyi Pubg Mobile taktikleri arasında. Yenilmez bir PUBG Mobile oyuncusu olarak becerilerinizi geliştirmenize izin verdiği için oyun içinde kullanabileceğiniz en iyi özelliklerden birisi. Eğitim modundayken pratik yapmanızı isteyeceğim bir teknik, farklı silahların geri tepmesi olacak. En sık kullandığınız silahların geri tepmelerine alışın ve spray yapmayı öğrenin.

Yukarıda sizlere anlattığımız Pubg Mobile taktikleri sayesinde oyundaki başarınız katlanacak. Özellikle son verdiğimiz üç tavsiyeye çok dikkat etmenizi öneririm. Eğitim kısmında spray taktikleri çalışmak sizi neredeyse yenilmez yapacak.

Başka bir rehberimizde sizlere hızlı rank kasma, spray atma ve hızlı loot yapma gibi konularda rehberler de hazırlayacağım. Daha iyi bir oyun deneyimi yaşamak için bizi takipte kalın!

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol