Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Her 4 Netflix Üyesinden1’i Abonelik İptali Yapmayı Düşünüyor

Netflix, birer birer abone kaybediyor. Yapılan bir ankete göre, Netflix kullanıcılarının dörtte biri abonelik iptali düşünüyor.

Netflix, 2022’nin ilk iki çeyreğinde 1.2 milyon abone kaybetti. Şirket, reklam destekli yeni katmanıyla 1 milyon yeni kullanıcı eklemeyi umarken bir anket, her 4 platform kullanıcısından 1’inin bu yıl aboneliklerini iptal etmeyi planladığını gösterdi. İncelemeler, 2022’deki yayın alışkanlıklarını ölçmek için 1000 Amerikalıyı araştırdı. Rapora göre, ortalama bir Amerikalı dört yayın platformuna abone olmuş durumda.

Netflix, şu anda Amerikalılar’ın yüzde 77’si ile hala en popüler akış hizmeti. Diğer platform kullanıcıları ise şöyle:

  • HBO Max Yüzde 9.91
  • Disney+ yüzde 6.18
  • Apple TV+ yüzde 2.70

Netflix Pazarda Hala Lider Konumunda

Netflix

Kısaca tüm platform kullanıcılarının yüzde 25’i aboneliklerini iptal etmeyi planlıyor. Akış hizmetinden ayrılmayı planlayanların üçte ikisi, artan maliyetlerin sebeplerden biri olduğunu belirtiyor. Ankete göre platform, ABD’deki sekiz popüler akış hizmeti arasında en yüksek maliyete sahip. Yanıt veren her 3 kişiden 1’i ise artık izlemek istedikleri dizileri bulamadığını belirtti. Ankete katılanların yüzde 30’u diğer akış hizmetlerini daha fazla kullandıklarını söyledi.

Netflix daha fazla abone kaybetmekten endişe duysa da genel abone pazarının yüzde 70’lik payıyla hala en popüler yayın hizmeti. Popüler olan HBO Max bile bu pazarda yüzde 10’luk bir paya sahiptir. Apple TV+ içinse her zaman büyümeye yer var. 4.99 dolar abonelik sunan Apple TV, abonelik yanında Apple One hizmeti de sunuyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.