Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Henüz Çıkmayan Starfield İçin Mod Çalışmaları Başladı

Henüz çıkış yapmayan ancak merakla beklenen Starfield, şimdiden mod yapımcılarını alarma geçirdi.

Starfield henüz çıkmadı, ancak mod yapımcıları şimdiden oyunu düzeltmeye yardımcı olacak büyük bir mod üzerinde çalışmaya başladı. Bethesda oyunlarının her zaman çok büyük hatalarla çıkış yaptığını ve bu hataların geliştiriciler tarafından yıllarca düzeltilemediğini biliyoruz. Bu sebeple, tüm Bethesda oyunları için Unffocial Patch ismiyle resmi olmayan hata düzeltme modları yayınlanıyor.

Bildiğimiz üzere, oyun için devasa bir test ekibi harıl harıl çalışıyor olsa da, oyunun piyasaya sürüldüğünde ne kadar hatalı çıkacağını bilmiyoruz. Ancak bir mod geliştirici ekibi şimdiden kendilerini  Starfield Community Patch (Topluluk Yaması) üzerinde çalışmaya başladı. Proje, “oyunda mevcut olan hataları ve tutarsızlıkları düzeltmek için topluluğun ortak bir çabası” olarak tanımlandı.

Starfield İçin Beklentiler Çok Yüksek

Starfield

Proje aslında geçen yıl duyuruldu ancak çekirdek ekip, oyunun çıkışı yaklaştıkça çalışmalarına hız kazandırdı. Nexus Mods topluluk yöneticisi Pickysaura bir Discord mesajında “Yamayı hazırlayıp çalıştırmanın ilk ve en önemli kısmı oyunu oynamak olacak! Bu, hem topluluğumuzdan hem de daha geniş oyuncu tabanından modla ilgili sorunları toplamamızı sağlayacak.” dedi.

Bethesda’nın yıllar sonra Fallout ve Elder Scrolls serisi haricinde yayınlayacağı ilk yeni fikri mülkiyeti olacak olan Starfield için beklenti çok büyük. Oyun henüz piyasaya sürülmeden önce oyuna hazırlananlar sadece mod ekibi değil. Bazı oyuncular, şimdiden oyunda kullanmak üzere gemiler inşa etmeye başladı ve hatta bir oyuncu oyunun tüm yetenek ağacını bulmak için 200 saat harcadı.

Oyunun çıkış yaptığı anda Game Pass ile ücretsiz olarak oynanabileceğini ve Steam‘de 899 TL karşılığında satıldığını belirtelim. Ayrıca oyunun üç büyük şehrinin tanıtıldığı animasyonlara ve sistem gereksinimlerine göz atmayı unutmayın.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.