Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Helldivers 2 Satış Sayısı Açıklandı: GoW Ragnarök’ü Geçti!

Bugüne kadarki en büyük PC oyunu olarak nitelendirilen Helldivers 2 oyuncuları memnun etmeye devam ediyor.

Yayıncılığını Sony Interactive Entertainment‘ın, geliştiriciliğini Arrowhead Game ekibinin üstlendiği co-op odaklı üçüncü şahıs nişancı aksiyon ve savaş oyunu Helldivers 2 için yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta PlayStation Network hesabı zorunluluğu sebebiyle oyun sektörünü çalkalayan yapım şimdi ise satış sayısı ile beraber dikkatleri bir hayli üzerine çekmeyi başarıyor.

Açıklanan detaylara göre Helldivers 2, 5 Mayıs itibarıyla 12 milyon adet satış sayısına ulaşmış durumda. Bildiğiniz üzere oyun 8 Şubat tarihinde PlayStation 5 ve PC için çıkışını gerçekleştirdi. Oyunun PC sürümü şu anda Steam platformu üzerinden yer alıyor. PlayStation Network hesabı zorunluluğunun geleceği belirtilen ancak daha sonrasında iptal edilen bu durum sonrasında incelemelerin karışık olduğunu aktarabiliyoruz.

Helldivers 2 Sony’nin En İyi PC Oyunu Oldu

Sony Interactive Entertainment geçici CEO’su Hiroki Totoki, oyun hakkında çeşitli açıklamalarda bulunuyor ve satış sayısının gayet yeterli olduğunu aktarıyor. Aynı zamanda 2022 yılında piyasaya sürülmesinden sonra aynı döneme denk gelen God of War Ragnarok tarafından kırılan rekoru da geride bırakıyor. Dolayısıyla bu yapım şirket tarafından bugüne kadarki en büyük PC oyunu olarak nitelendiriliyor.

Helldivers 2 bildiğiniz üzere çok platformlu bir şekilde çıkışını gerçekleştirdi ve özellikle PC tarafında büyük bir etki bıraktı. Çok platformlu oluşuyla beraber Sony Group Corporation’a hem satış anlamında hem de kar anlamında büyük katkıda bulunuyor. Bu kapsamda 31 Mart 2024’te sona eren mali yılın dördüncü çeyreğinde şirkete oldukça faydalı oluyor. Peki siz bu oyunu nasıl buluyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.