Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Helldivers 2 Olumsuz Eleştiri Yağmuruna Tutuluyor!

Arrowhead ekibi tarafından geliştirilen nişancı aksiyon oyunu Helldivers 2 bir günde yüz binden fazla olumsuz yorum aldı.

Arrowhead ekibi tarafından geliştirilen ve Sony tarafından oyun severlere sunulan işbirliği odaklı nişancı aksiyon oyunu Helldivers 2 için olumsuz bir gelişme yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde stüdyo, Steam platformunda oyunu oynamak için PlayStation Network hesabına bağlanma zorunluluğunu getireceğini açıkladı. Şimdi ise bu durumdan dolayı kullanıcılar bir hayli öfkelenmiş durumda ve bu öfke Steam incelemelerine yansıyor.

Geçtiğimiz gün yayıncı Sony, 30 Mayıs‘tan itibaren Helldivers 2’nin Steam sürümüne PSN hesabı zorunluluğu getireceğini açıkladı. Dolayısıyla hesabı olmayan kişiler ne yazık ki oyunda herhangi bir şekilde yer alamayacak ve oynayamayacak. Bu durumun zorunlu hale getirilmesi kullanıcıları bir hayli etkiledi ve kısa süre içerisinde 100.000’den fazla olumsuz eleştiriye maruz kaldı. Bu özellik oyunun çıkışından kısa bir süreliğine geçerliydi ancak daha sonra ortadan kaldırılmıştı.

Helldivers 2 Steam’de Çok Olumsuz Etiketi Aldı

Geldiğimiz noktada Helldivers 2 gerçekten de Sony kanadında özellikle PC sürümünde büyük bir başarı elde etti. Yüz binlere ulaşan eş zamanlı oyuncu sayısı ile beraber en iyi PlayStation oyunlarından biri oldu. Ancak geldiğimiz noktada PSN zorunluluğu nedeniyle Steam platformunda olumsuz inceleme yağmuruna tutuluyor ve bu bombardıman sonrasında şirketin CEO’su Johan Pilested oyunculardan özür diliyor.

helldivers 2 c

Elbette içerisinde bulunduğumuz süreçte bazı durumlar oyuncuların ve kullanıcıların pek hoşuna gitmiyor. Bu durum ise doğrudan artık incelemelere yansıyor. Eğer aksi bir durum olursa doğrudan Steam incelemelerine bakmanız yeterli oluyor. Son olarak mevcut zorunluluğun güvenliği arttırma sebebiyle getirildiğine de aktaralım. Peki siz bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu zorunluluk gerçekten gerekli mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.